صفحه اصلی ورود به حساب کاربری ورود به حساب کاربری دموی سایت ها تماس با ما 9 الی 19 مشاوره رایگان 32918746-025
طراحی سایت یوتاب
سایت ساز یوتاب
سایت ساز یوتاب
بلاگ
»
مقالات سئو
»

۱۷ خرداد ۱۳۹۷

لینک سازی داخلی و تاثیرآن بر سئو چیست

لینک سازی داخلی و تاثیرآن بر سئو چیست

تاثیر لینک سازی در طراحی سایت بر سئو :

 
گوگل وب سایت ها را با پیوندهای داخلی و خارجی، با استفاده از یک ربات به نام ربات Google، ردیابی می کند. این ربات به صفحه اصلی یک وب سایت وارد می شود، شروع به رندر کردن صفحه و پیروی از لینک اول می کند. با پیروی از لینک ها گوگل ارتباط بین صفحات مختلف، پست ها و سایر محتویات را تعیین می کند. به این ترتیب Google متوجه می شود کدام صفحات در سایت شما موضوع مشابهی دارند.
موتور جستجوگر گوگل با توجه به تعداد لینک های داخلی یا خارجی که به یک صفحه می شود میزان اهمیت آن صفحه پی می برد و به آن اعتبار می بخشد . در این قسمت می خواهیم در رابطه با لینک سازی داخلی صحبت کنیم . اما ابتدا با مفاهیم زیر آشنا می شویم :
لینک سازی داخلی

لینک خارجی چیست؟


یک پیوند خارجی لینک از سایت دیگری به سایت شما است. آنها برای ترافیک ارجاع و جستجوگرها مهم هستند، اما در سایر وبسایت ها هستند و شما نمیتوانید آنها را کنترل کنید.


انکرتکست ( anchor text ) چیست ؟


انکر تکست کلماتی در محتوا هستند که سلکت شده و لینک می شوند و با کلیک بر روی آنها به صفحه دیگری از سایت می رویم. معمولا تغییر رنگ داده می شوند و یا زیر آنها خط کشیده می شود و یا bold می شوند . در هر صورت به گونه ای مهم و قابل توجه نمایش داده می شوند تا افراد روی آنها کلیک کنند . این لینک دهی ها لینک های داخلی را ایجاد می کنند . 


لینک داخلی چیست ؟


لینک های داخلی لینک هایی هستند که از محتوای یک صفحه در یک دامنه به صفحه دیگری در همان دامنه منتقل می شوند . مزایای لینک دهی داخلی و تاثیر لینک دهی داخلی در سئو :

  •  آنها قدرت را از یک صفحه به سمت دیگر منتقل می کنند (بهینه سازی جستجو).  با لینک دادن از صفحه ای از سایتتان که بازدید بالایی دارد به صفحه ای که بازدید کمی دارد ، می توانید اعتبار به آن صفحه دوم داده و بازدید آن را بالا ببرید و حتی به ایندکس شدن آن در گوگل کمک کنید .
  •  آنها بازدیدکنندگان را به صفحات ارزشمند و باکیفیت بالا هدایت می کنند .لینک دادن به مطالب مهمی که با این محتوا در ارتباط هستند ، باعث چرخش موتورهای جستجو و کاربران در سایت شما می شود . بنابراین بخشی از بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و سئوی سایت، به این لینک سازی های داخلی و مرتبط کردن لینک های داخلی در مطالب سایت بستگی دارد .
  • بازدیدکنندگان را به کاربران تبدیل می کنند . افرادی که در سایت شما هستند با مطالب مرتبط آشنا می شوند و چنانچه مطالب سایت شما ساختار یافته و دارای محتوای کاملی باشد ، قطعا از پیشنهادات شما استقبال کرده و آن مطالب را نیز مطالعه می کنند و در صفحات مختلف سایت شما می چرخند . اینگونه اعتماد افراد به شما بالا رفته و به کاربران دائمی و وفادار شما تبدیل می شوند . 
سعی کنید مطالب خوبی در حیطه فعالیت خود در سایت درج نمایید و مطالب مرتبط را با لینک دهی داخلی به یکدیگر متصل نمایید .
در یک محتوا شما می توانید کلمات کلیدی را در نظر بگیرید که در متن شما به کار رفته است ، حال این کلمه را به صفحه دیگری که در رابطه با آن توضیح و مطلبی ارائه کرده اید لینک می کنید . اینگونه شما به آن صفحه ارزش و اعتبار بخشیده اید و به موتورهای جستجو می گویید این صفحه در رابطه با این کلمه کلیدی مهم است . موتورهای جستجو به آن می روند و آن را نیز بررسی می کنند . 
لینک دهی داخلی در سایت
هرچه تولید محتوای بهینه ، بیشتر و با کیفیت در سایت داشته باشید امکان لینک دهی بیشتری نیز در اختیار دارید و در نتیجه باعث افزایش بازدید سایت می شود .
به عنوان مثال در خط بالا ملاحظه می فرمایید که عبارت " افزایش بازدید سایت " را به صفحه دیگری از سایت لینک کرده ایم .  اینگونه خزنده های موتورهای جستجو به اهمیت این صفحه پی می برند . انکرتکست در جمله بالا " افزایش بازدید سایت " است که با کلیک بر روی آن و مطالعه صفحه متوجه می شوید مطلبی در رابطه با تولید محتوا و افزایش بازدید سایت در آن درج شده است .
لینک کردن متن


 

لینک سازی به تعداد مناسب :


نکته مهم در لینک سازی داخلی این است که از استفاده تعداد زیادی لینک خودداری کنید . تعداد بالای لینک برای کاربران سردرگمی را به دنبال دارد و نمی توانند مطالب مفید را پیدا کنند و احساس می کنند خواندن آن مطلب بیش از حد طولانی شده است . 
همچنین برای موتورهای جستجو نیز سر درگمی به دنبال دارد و ممکن است لینک ها را به عنوان اسپم شناسایی کنند و البته درجه اهمیتی که به یک کلمه کلیدی می دهند بین لینک های مختلف تقسیم شود .


البته این نکته را فراموش نکنید ، لینک ها را هر وقت که برای خوانندگان مفید باشد، اضافه کنید . اگر صفحات ، محتوای مرتبط ندارند، لینک نکنید !
به جای اینکه سعی کنیم موتورهای جستجو را به صفحات گوناگون سایتتان هدایت کنید ، تصور کنید اگر گوگل یک انسان بود چگونه صفحات سایت را مشاهده می کرد و دنبال چه کیفیتی بود . بنابراین حتما مطالبتان را با کیفیت درج نمایید و از لینک دهی های زیاد و بی ربط خودداری نمایید .
لینک ها با یکدیگر ارتباط معنایی و یکپارچگی داشته باشند تا از گمراهی و گیج شدن کاربران که منجر به بستن سایت شما می شود جلوگیری شود . 

شما کنترل کامل بر وب سایت خود دارید، بنابراین لینک های داخلی ، ساده ترین لینک ها برای مدیریت هستند . این روش را امتحان کنید سپس می توانید برای راه های دیگر افزایش بازدید و تبلیغات اینترنتی اقدام نمایید .

 

دیدگاه کاربران

(0 دیدگاه)

*نام و نام خانوادگی

* پست الکترونیک

* متن پیام


بستن

*نام و نام خانوادگی

* پست الکترونیک

* متن پیام


menusearch