صفحه اصلی ورود به حساب کاربری ورود به حساب کاربری دموی سایت‌ها تماس با ما 9 الی 16 مشاوره رایگان 32918746-025
طراحی سایت یوتاب
سایت ساز یوتاب
سایت ساز یوتاب
همین حالا سایت خود را بسازید
مقالات سئو
»

لینک سازی داخلی و تاثیرآن بر سئو چیست

لینک سازی داخلی و تاثیرآن بر سئو چیست

تاثیر لینک سازی داخلی در طراحی سایت بر سئو

 
گوگل وب سایت ها را با پیوندهای داخلی و خارجی، با استفاده از یک ربات به نام ربات Google، ردیابی می کند. این ربات به صفحه اصلی یک وب سایت وارد می شود، شروع به رندر کردن صفحه و پیروی از لینک اول می کند. با پیروی از لینک ها گوگل ارتباط بین صفحات مختلف، پست ها و سایر محتویات را تعیین می کند. به این ترتیب Google متوجه می شود کدام صفحات در سایت شما موضوع مشابهی دارند.
موتور جستجوگر گوگل با توجه به تعداد لینک های داخلی یا خارجی که به یک صفحه می شود میزان اهمیت آن صفحه پی می برد و به آن اعتبار می بخشد . در این قسمت می خواهیم در رابطه با لینک سازی داخلی صحبت کنیم . اما ابتدا با مفاهیم زیر آشنا می شویم :
لینک دهی داخلی

لینک خارجی چیست؟


یک پیوند خارجی لینک از سایت دیگری به سایت شما است. آنها برای ترافیک ارجاع و جستجوگرها مهم هستند، اما در سایر وبسایت ها هستند و شما نمیتوانید آنها را کنترل کنید.


انکرتکست ( anchor text ) چیست ؟


انکر تکست کلماتی در محتوا هستند که سلکت شده و لینک می شوند و با کلیک بر روی آنها به صفحه دیگری از سایت می رویم. معمولا تغییر رنگ داده می شوند و یا زیر آنها خط کشیده می شود و یا bold می شوند . در هر صورت به گونه ای مهم و قابل توجه نمایش داده می شوند تا افراد روی آنها کلیک کنند . این لینک دهی ها لینک های داخلی را ایجاد می کنند .


لینک سازی داخلی چیست ؟


لینک های داخلی لینک هایی هستند که از محتوای یک صفحه در یک دامنه به صفحه دیگری در همان دامنه منتقل می شوند .مزایای لینک سازی داخلی و تاثیر لینک دهی داخلی در سئو :

سعی کنید مطالب خوبی در حیطه فعالیت خود در سایت درج نمایید و مطالب مرتبط را با لینک دهی داخلی به یکدیگر متصل نمایید .
در یک محتوا شما می توانید کلمات کلیدی را در نظر بگیرید که در متن شما به کار رفته است ، حال این کلمه را به صفحه دیگری که در رابطه با آن توضیح و مطلبی ارائه کرده اید لینک می کنید . اینگونه شما به آن صفحه ارزش و اعتبار بخشیده اید و به موتورهای جستجو می گویید این صفحه در رابطه با این کلمه کلیدی مهم است . موتورهای جستجو به آن می روند و آن را نیز بررسی می کنند .
لینک دهی داخلی در سایت
هرچه تولید محتوای بهینه ، بیشتر و با کیفیت در سایت داشته باشید امکان لینک دهی بیشتری نیز در اختیار دارید و در نتیجه باعث افزایش بازدید سایت می شود .
به عنوان مثال در خط بالا ملاحظه می فرمایید که عبارت " افزایش بازدید سایت " را به صفحه دیگری از سایت لینک کرده ایم . اینگونه خزنده های موتورهای جستجو به اهمیت این صفحه پی می برند . انکرتکست در جمله بالا " افزایش بازدید سایت " است که با کلیک بر روی آن و مطالعه صفحه متوجه می شوید مطلبی در رابطه با تولید محتوا و افزایش بازدید سایت در آن درج شده است .
لینک کردن متن


لینک سازی به تعداد مناسب :


نکته مهم در لینک سازی داخلی این است که از استفاده تعداد زیادی لینک خودداری کنید . تعداد بالای لینک برای کاربران سردرگمی را به دنبال دارد و نمی توانند مطالب مفید را پیدا کنند و احساس می کنند خواندن آن مطلب بیش از حد طولانی شده است .
همچنین برای موتورهای جستجو نیز سر درگمی به دنبال دارد و ممکن است لینک ها را به عنوان اسپم شناسایی کنند و البته درجه اهمیتی که به یک کلمه کلیدی می دهند بین لینک های مختلف تقسیم شود .


البته این نکته را فراموش نکنید ، لینک ها را هر وقت که برای خوانندگان مفید باشد، اضافه کنید . اگر صفحات ، محتوای مرتبط ندارند، لینک نکنید !
به جای اینکه سعی کنیم موتورهای جستجو را به صفحات گوناگون سایتتان هدایت کنید ، تصور کنید اگر گوگل یک انسان بود چگونه صفحات سایت را مشاهده می کرد و دنبال چه کیفیتی بود . بنابراین حتما مطالبتان را با کیفیت درج نمایید و از لینک دهی های زیاد و بی ربط خودداری نمایید .
لینک ها با یکدیگر ارتباط معنایی و یکپارچگی داشته باشند تا از گمراهی و گیج شدن کاربران که منجر به بستن سایت شما می شود جلوگیری شود .

شما کنترل کامل بر وب سایت خود دارید، بنابراین لینک های داخلی ، ساده ترین لینک ها برای مدیریت هستند . این روش را امتحان کنید سپس می توانید برای راه های دیگر افزایش بازدید و تبلیغات اینترنتی اقدام نمایید .

لینک سازی داخلی اتوماتیک

درصورت تمایل می توانید از لینک ساز داخلی یوتاب استفاده نمایید . لینک ساز داخلی یوتاب به شما این امکان را میدهد تا تا بصورت اتوماتیک و در کمترین زمان کلمات کلیدی مهم خود را در همه صفحات سایت لینک کنید . برای سفارش می توانید از تنظیمات سایت > تنظیمات سئو ، فاکتور خود را صادر کنید .
 

کار با لینک ساز داخلی اتوماتیک یوتاب

ابتدا وارد پنل مدیریت خود شوید . سپس از تنظیمات سایت > تنظیمات سئو را انتخاب نمایید . بخش لینک سازی داخلی را مشاهده می نمایید.
 
نحوه لینک سازی
نکته : در 900 کلمه اول مقاله لینک سازی انجام می شود. ممکن است مقاله شما دارای 2000 کلمه باشد و نیمی از آن توسط لینک ساز اتوماتیک خوانده نمی شود . بطور کلی برای موتورهای جستجو چند پاراگراف اول محتوا اهمیت دارد که دارای آن کلمه کلیدی شما باشد .
 
متن لینک : عبارت کلیدی مورد نظر خود را درج نمایید .
توجه نمایید این عبارات را حتما باید در محتوای خود استفاده کرده باشید و بر اساس آنها مطالب نوشته شده باشد . از این پس تمامی مطالبی که در صفحات خود ایجاد می کنید حتما به این کلمات توجه کرده باشید .
 
لینک هدف : لینک صفحه ای که می خواهید این کلمات کلیدی به آنجا لینک شود را درج نمایید.
صفحه هدف را دقیق انتخاب کنید . حال این سوال برای شما پیش می آید که این صفحات را چگونه پیدا کنیم ؟
اگر ابتدای کار محتواگذاری شماست به شما تبریک می گوییم ! زیرا برای هر کلمه کلیدی خود یک صفحه با توضیحات کامل و دقیق ایجاد نموده و در لینک سازی داخلی از آن استفاده نمایید .
اگر قبلا بصورت بی هدف و پراکنده محتوایی ایجاد نموده اید و حالا نمیدانید چه کلمه کلیدی ای برای چه صفحه ای می باشد ، اینجا گوگل به شما کمک می کند !
وارد اکانت سرچ کنسول خود شوید، در بخش performance می توانید کلمات کلیدی سایتتان را مشاهده نمایید . با کلیک بر روی کلمه کلیدی وارد بخشی می شوید که مربوط به آن کلمه کلیدی خاص است . حال از تب queries وارد تب pages شوید . ممکن است یک یا چند صفحه برای این کلمه کلیدی مشاهده نمایید . اگر یک صفحه مشاهده نمودید این صفحه لینک هدف کلمه کلیدی شماست . اگر بیش از یک صفحه بود ، لینکی را انتخاب کنید که تعداد کلیک خور آن بیشتر است . لینک را کپی کرده و در این بخش درج نمایید . حالا می توانید به محتوای صفحاتی که برای کلمات کلیدی خاصی ایجاد نموده اید مراجعه نموده و محتوای آنها را قویتر کنید .
 
تعداد در صفحه: تعداد کلید واژه ای که می خواهید لینک شود .بهترین حالت انتخاب یک می باشد . یعنی اگر شما در صفحه خود 10 بار از یک کلمه کلیدی انتخاب کرده باشید تنها یکی از آنها تبدیل به لینک می شود .
 
مقصد : می خواهید این صفحه در چه تبی از مرورگر باز شود ؟ بهترین حالت انتخاب صفحه جدید است .
 
افزونه لینک ساز داخلی یوتاب به شما کمک می کند که صفحات خود را بصورت دقیقتر و هدفمندتر به هم پیوند دهید .
 
بدون لینک سازی داخلی شما توقع خاصی از سئوی سایت نداشته باشید .
 
 

مرتبط با بخش

معرفی سایت به موتور جستجوی گوگل سئو چیست و راه های بهینه سازی سئو کلمات کلیدی مناسب چیست؟ بالا شهر نشینی در دنیای مجازی (قسمت اول) بالا شهر نشینی در دنیای مجازی (قسمت دوم) استفاده از متاتگ دیسکریپشن پنج دلیل سرمایه گذاری برای سئو ( چرا باید سایت را سئو کرد ؟ ) تاریخچه سئو مزایای استفاده از ssl چیست ؟ نکات مهم در سئو (1) چگونه تولید محتوا کنیم ؟ نکات مهم در سئو ( 2) رتبه الکسا چیست ؟ چگونگی تعیین رتبه سایت و بهبود رتبه الکسا ؟ چگونه بازاریابی اینترنتی کنیم؟ تصورات غلط مردم درباره سئو چگونه یک فروشگاه اینترنتی بسازیم

دیدگاه کاربران

(0 دیدگاه)

*نام و نام خانوادگی

* پست الکترونیک

* متن پیام


بستن

*نام و نام خانوادگی

* پست الکترونیک

* متن پیام


menusearch
تماس