025-32918746 ورود
تعرفه هاقالب هاامکانات

کلمات کلیدی مناسب چیست؟

کلمات کلیدی چیست و چگونه کلمات کلیدی مناسب برای سایت خود انتخاب کنم ؟

کلمات کلیدی اصطلاحاتی هستند که در رابطه با متن می باشند و علاوه بر اینکه در ارتباط با موتور های جستجو بکار می روند به کاربران سایت نیز این امکان را می دهد که از محتوای متن ما با خبر شوند. موتورهای جستجو از طریق خزنده ها و ربات هایی که دارند می توانند محتوای صفحات را بخوانند و یکی از مهمترین معیارهایی که این ربات ها برای رتبه دادن و تعیین موضوع آن صفحه در نظر دارند، نحوه بکارگیری کلمات کلیدی است.

بدین صورت اگر شما در نحوه استفاده از کلمات کلیدی دقت بیشتری به خرج دهید، می‌توانید بازدید هدفمندتری را به سمت وب سایت خود هدایت کنید و تعداد بازدید های خود را افزایش دهید.
کلمات کلیدی مناسب سایت چیست
عنوان نوشته شما بسیار مهم است در انتخاب آن دقت کنید . آن را به درستی همراه با کلمات کلیدی متن انتخاب کنید و با یک انتخاب جذاب تعداد کلیک روی آن مطلب را افزایش دهید و سپس کلمات یا اصطلاحات مرتبط با عنوان را به صورت پراکنده در متن بیاورید. این اولین و مهمترین قدمی است که باید انجام دهید.
 
سعی کنید مطالب شما غنی باشد زیرا مقالات کوتاه بازدید خوبی ندارند و بدین ترتیب رنک شما پایین می آید. پس بهتر است هر مقاله شما حداقل از 300 کلمه تشکیل شده باشد و از کلمات کلیدی در متن خود حتما استفاده نمایید..
همچنین بخاطر داشته باشید که کلمات کلیدی خود را در بند اول و آخر نوشته حتماً بیاورید. یکی از مواردی که خزنده به آن توجه خاص می‌کند، همین است. این یعنی موضوع نوشته شما مشخص‌تر است.
سعی کنید به تناسب جا و مکان نوشته، از سبک های ضخیم، کج و زیرخط‌دار حتماً استفاده کنید.
توجه کنید از کلمات کلیدی‌ای استفاده کنید که مخاطبان در موتور جستجو به دنبال آن می‌گردند خود را به جای مشتری بگذارید ، اگرشما جای آنها بودید با چه کلماتی دنبال محصول و خدمت خود میگشتید . برای این کار می توانید از دوستان و آشنایان نیز کمک بگیرید و از نظر آنها نیز آگاه شوید.
از عبارات کلیدی چند کلمه ای و طولانی استفاده کنید ، برای عبارات تک کلمه ای معمولا رقابت زیادی وجود دارد و شانس شما پایین می آید.
از کلمات با املای اشتباه نیز استفاده کنید ، بسیاری از کلمات با املای اشتباه جستجو می شوند .
 
کلمات کلیدی رقبای خود را بررسی کنید و از آنها نیز در سایت خود استفاده کنید.
 
از کلمات کلیدی که خود گوگل پیشنهاد می دهد نیز استفاده کنید . معمولا آنها کلماتی هستند که بیشترین جستجو را در موتورهای جستجو دارند.
 
از کلمات کلیدی کلی که بیانگر منظور شما نمی باشد ، استفاده نکنید به عنوان مثال واژه فروش برای یک فروشگاه اینترنتی و فروش کالایی خاص مناسب نیست و به جای آن مثلا بنویسید فروش تلفن همراه برند سامسونگ    
 
به متاتگ ها توجه کنید درسایت های طراحی شده با سایت ساز آنلاین یوتاب تگ de script ion بصورت اتوماتیک تنظیم می شود و همچنین امکان درج سایر متا ها همانند متا تگ keywords در پنل مدیریت سایت ها تعبیه شده است
از تنظیمات سایت > تنظیمات سئو > متاتگ keywords کلماتی که در کل سایت شما اهمیت دارند را درج نمایید.

این را باید بدانید که اکثر موتورهای جستجو بیشتر از 150 تا نهایتا 200 کاراکتر را نمی خوانند.
پس کلمات کلیدی زیاد نه تنها به افزایش بازدید شما کمک نمیکند، بلکه باعث سنگین شدن سایت و همچنین در صورت تکرار کلمات کلیدی باعث اسپم شناخته شدن شما توسط موتورهای جستجو میشود و دیگر برای شما بازدیدکننده فرستاده نمی شود.
استفاده بهینه از کلمات و عبارات کلیدی این امکان به شما داده می شود که کسب و کار شما در دنیای مجازی روز بروز پر بارتر شود و میزان بازدید از سایت شما بالا رود.
در سایت ساز یوتاب این امکان را به شما داده است که برای بیان کلمات کلیدی خود یک جایگاه مخصوص گذاشته است و شما پس از درج مطالب مختلف می توانید قسمت کلمات کلیدی سایت ساز یوتاب را پر کنید و بدین صورت از این امتیاز مهم بهره مند گردید.


برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کلمات کلیدی مقاله " 10 فرمان سئو " را مطالعه نمایید .
menusearch