025-32918746 ورود
تعرفه هاقالب هاامکانات

سئو چیست و راه های بهینه سازی سئو

سئو چیست ؟

راه های بهینه سازی سئو چیست ؟
چگونه سئوی سایت خود را افزایش دهیم ؟
و ده ها سوال دیگر که ذهن صاحبان سایت های اینترنتی را به خود مشغول کرده است . در ادامه به معرفی سئو و راه هایی برای بهبود سئو ی سایت می پردازیم.

سئو ، بهینه سازی استفاده از موتور های جستجو و ایجاد صفحات گیرا و جذاب برای موتورهای جستجو جهت افزایش میزان بازدید سایت خود و قرار گیری آن در صفحه نخست لیست موتورهای جستجو می باشد.

سئو پیست و راه های بهینه سازی سئو چیست

شناسایی سایت توسط موتورهای جستجو و قرار گیری در رتبه های اول لیست موتور های جستجو فرایندی یک شبه نیست . هرچه دوام و پایداری شما در این زمینه بیشتر باشد به نتیجه بهتری می رسید و ماندگاری شما در رتبه های اول لیست جستجو بیشتر می شود.
پس برای موفقیت بیشتر در دنیای مجازی و شناخته تر شدن باید در سایت خود اصول سئو را رعایت نمایید.
شناساندن سایت به موتور های جستجو از آن جهت حائض اهمیت هستند که موتور های جستجو تنها وسیله شناساندن سایت ما در فضای مجازی هستند و اگر از آنها استفاده نکنیم بازدید کنندگان زیادی را از دست خواهیم داد.

بیش از 90 در صد کاربران برای جستجوی اطلاعات مورد نیاز خود از موتورهای جستجو استفاده می کنند و اگر رتبه ما در موتور های جستجو بالا بوده و در صفحات اول لیست جستجو حضور داشته باشیم، بازدید مشتریان از سایت افزایش می یابد.
 
 

مراحل مهندسی سئو :

در زیر مراحل مهندسی سئو را که باید برای یک سایت رعایت کنید بیان می کنیم :

1- انتخاب دامنه مناسب ، دامنه( domain) یا همان آدرس سایت شما باید کوتاه و مرتبط با موضوع سایتتان باشد و همچنین املای آن ساده بوده و تا در ذهن کاربران شما ماندگار بماند .

2-انتخاب هاست مناسب یک هاست مناسب باید دارای سرعت و پهنای باند بالا باشد ، uptime و downtime مناسبی داشته باشد و از همه مهمتر از یک شرکت معتبر تهیه گردد. یکی از مزایای سایت های طراحی شده با سایت ساز آنلاین یوتاب قرار گیری آنها بر روی سرورهای اختصاصی طراحی سایت یوتاب وب که raid5 می باشند ، است و این یعنی کدی غیر از یوتاب بر روی آن قرار ندارد ، اطلاعات و فایل ها به صورت فیلتر شده وارد سیستم می شوند واین امنیت و سرعت سیستم را بصورت چشمگیری افزایش می دهد. برای اطلاعات بیشتر به بخش معرفی سرور های قدرتمند یوتاب مراجعه نمایید.

3-انتخاب تیم طراحی سایت که باید قوی و معتبر باشد . مفتخریم اعلام کنیم توسط سایت ساز یوتاب ، می توانید یک سایت قوی ، حرفه ای و منطبق با اصول سئو داشته باشید. کلیه موارد مرتبط با سئو در برنامه نویسی سایت ساز یوتاب رعایت شده است به عنوان مثال استفاده بهینه از تگ های h1 و h2 و h3 در موقع سازماندهی متون سایتتان و رعایت ترتیب آنها تاثیر بسزایی در این مهم دارد و باعث خوانایی مطالب سایت شما می شود و توجه موتورهای جستجو به سایت شما افزایش می یابد و حتی امکان تنظیمات سئو نیز در پنل مدیریت سایت ها تعبیه شده است.

4-انتخاب قالب ( پوسته ) مناسب برای سایت که باید سبک بوده و با مرورگرهای مختلف منطبق باشد . زیبا و شکیل بوده و در تمامی صفحه نمایش ها قابلیت نمایش به بهترین حالت ممکن ( ریسپانسیو ) را داشته باشد. کلیه پوسته های سایت ساز یوتاب ریسپانسیو بوده و با ظاهری شکیل و بروز در دنیای مجازی می باشد. همچنین از نکات مهم و مزایای سایت ساز یوتاب می توان به قرار گیری کد قالب ها در اختیار کاربران جهت انجام هر نوع تغییر و ویرایش اشاره نمود. برای اطلاعات بیشتر به بخش پوسته های سایت ساز یوتاب مراجعه نمایید.

5-عدم استفاده از flash در منوها و صفحات سایت ، زیرا توسط موتور های جستجو خوانده نمی شوند و به جای آن از html استفاده کنید . لازم بذکر است این نکته در سایت ساز یوتاب رعایت شده است.


6-تمرکز بر روی یک موضوع مشخص داشته باشید و از پراکندگی موضوعی در وب سایت خود بپرهیزید.

7-مطالب و محتوای ارسالی شما با موضوع کلی سایتتان مرتبط و جذاب برای کاربران باشد.از کپی کردن مطالب سایت از سایر سایت ها و پراکندگی در مطالب سایت بپرهیزید .

8-وب سایت خود را بروز نگه دارید وحداقل یک مطلب در روز ارسال کنید و یا روزهای خاصی از هفته را به درج محتوای جدید در سایت خود اختصاص دهید تا هم موتورهای جستجو و هم کاربران سایت شما از نظم موجود در بروز رسانی های سایت شما آگاه باشند. مثلا شنبه هر هفته یک مطلب جدید درج کنید.

9- برای محتواهای خود عناوین مناسب و جذاب انتخاب کنید.از عناوین معنادار و متفاوتی برای هر یک از صفحات خود استفاده کنید. سعی کنید این نام ها بیش از اندازه کوتاه نباشد و حدالامکان شیوایی خاصی در مورد محتوای متن شما داشته باشند. همچنین باید توجه داشت که این عناوین بیشتر از 60 کاراکتر نباشند زیرا موتورهای جستجو باقی آن را نادیده می گیرند.
سئو چیست و راه های بهینه سازی سئو چیست
 
10- کلمات کلیدی مناسب و بروز برای هر یک از محتواهای سایت خود انتخاب کنید. از کلمات کلیدی در عنوان محتوای خود نیز بهره بگیرید این یک اصل مهم است .انتخاب کلمات کلیدی بسیار مهم است ، این کلمات نباید به یک کل اشاره کنند . سعی کنید کلماتی را انتخاب کنید که جنبه رقابتی داشته باشند ، نه کلمات عامی که قبلا استفاده شده اند و اطلاعات دقیقی از منظور شما را ارائه نمی کند. به عنوان مثال اگر شما یک مبحث آموزشی در سایت خود قرار داده اید، استفاده از کلمه کلیدی " آموزش " اشتباه است زیرا به یک کل اشاره می کند . به جای آن می توانید از " آموزش کار با فروشگاه ساز یوتاب " استفاده کنید.

11-شناساندن تصاویر به موتورهای جستجو از طریق تگ های Alt و ارائه توضیحات برای عکس ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است . در هنگام محتوا گذاری چنانچه از تصویری استفاده می کنید حتما برای تصویر خود عنوان درج کنید تا تصاویر توسط موتورهای جستجو شناسایی شوند. در سایت ساز یوتاب برای تصاویری که خارج از محتوای داخلی سایت می باشند نیز از تگ های Alt بصورت اتوماتیک استفاده شده است.

12- لینک دادن و لینک گیری از سایت های مرتبط با موضوع فعالیتمان از طریق قراردادن مطالب کارآمد در سایت ، گذاشتن نظر در سایر سایت ها ، انجمن ها و ... همچنین از شبکه های اجتماعی استفاده کنید . در سایت ساز یوتاب این امکان وجود دارد تا برای هر یک از محتوا های خود لینک شبکه های اجتماعی خود را نیز درج کنید.

13-از استفاده بیش از حد از Ajax پرهیز کنید. این مطالب توسط موتور های جستجو قابل خواندن نیستند.

14- به تگ های متا نیز توجه ویژه ای داشته باشید. این تگ ها باید برای هر صفحه بطور مجزا و یکتا و معنا دار استفاده شود. استفاده تکراری متاها و یا عناوین باعث می شود که مطالب سایت شما برای موتورهای جستجو تکراری فرض شود و همین باعث کاهش رتبه شما در لیست جستجو می شود . درسایت های طراحی شده با سایت ساز آنلاین یوتاب تگ
de script ion بصورت اتوماتیک تنظیم می شود.

15-طراحی قسمت جستجو برای سایت که در سایت ساز یوتاب قابلیت سرچ وجود دارد.

نکات گفته شده گوشه ای از نکات بهبود سئو ی سایت می باشد. موتورهای جستجو بطور مرتب الگوریتم جستجوی خود را تغییر می دهند . شما برای اینکه همیشه رتبه خود را افزایش دهید و نام خود را در صدر لیست های جستجو پایدار نگاه دارید باید بطور مرتب محتوای جدیدی را با رعایت نکات گفته شده در فوق در سایت خود قرار دهید و همیشه از آخرین متد های سئو سایت آگاهی یابید .
مهمترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که در این راه ممارست داشته باشید ، سریع ناامید نشوید و در این امر صبور باشید .ممکن است به آن سرعتی که فکر می کنید به نتیجه نرسید زیرا شما رقبای زیادی دارید که آنها هم بیکار ننشسته اند و برای ارتقای سایت خود در تلاش    هستند. اما اگر نکات فوق را رعایت کنید مطمئن باشید که به اهداف سئو خود می رسید.
البته در تعریف یک سایت خوب باید این نکته را نیز مد نظر قرار داد یک سایت خوب سایتی است که علاوه بر اهمیتی که به موتور های جستجو و افزایش رنک خود می دهد ، برای کاربران نیز دارای امکانات و محتوای با کیفیت باشد زیرا هدف نهایی موتورهای جستجو نیز قرار دادن سایت های با کیفیت و محتوای مناسب در اختیار کاربران است .
به عنوان مثال در انتخاب کلمات کلیدی دقت نمایید . کلمات کلیدی را بر اساس محتوای واقعی سایت خود انتخاب کنید . سعی نکنید موتورهای جستجو را گول بزنید . هدف نهایی وفاداری کاربران به سایت شما است . کاربری که با یک کلمه کلیدی غیر واقعی به سایت شما مراجعه کرده باشد و با مطلبی غیر از آنچه سرچ کرده مواجه شود ، ممکن است دیگر به اسم شما در لیست جستجو اعتماد نکرده و برروی نام شما کلیک نکند.
پس سایت شما در نهایت باید برای کاربران بهینه سازی شده باشد نه فقط موتور های جستجو !
menusearch