025-32918746 ورود
تعرفه هاقالب هاامکانات

تاریخچه سئو

»تاریخچه سئو
تاریخچه سئو

تاریخچه سئو چیست ؟

 


BRIAN PINKERTON
    سال 1994 در واشنگتن ، BRIAN PINKERTON اولین بار خزنده ای را برای جستجو کامل در متن و ایندکس صفحات ایجاد کرد که لیستی از 25 سایت برتر را نمایش میداد. اسم این خزنده WEBCRAWLER نامیده شد ...
در سال 1994 یاهو توسط دو دانشجو فارغ التحصیل از دانشگاه استنفورد با نام های "دیویدفیلو" و "جری یانگ" در ژانویه سال 1994 شروع به کار کرد و در سال 1995 به صورت یک کمپانی رسمی در آمد. یاهو در ابتدا با نام "Jerry'sGuide to the World Wide Web" شروع به کار کرد ولی پس از گذشت زمان تصمیم به تعویض اسم گرفت و با کمک دیگران و دیکشنری با بی تمایلی اسم را تغییر دادند . کلمه "Yahoo" که مخفف کلمات " Yet Another HierarchicalOfficious Oracle " می باشد را برگزیدند.دیویدفیلو و جری یانگ


LYCOS در 1994 راه اندازی شد و یکی از موتورهای جستجوگر در پایه WEBCRAWLER بوددر سال 1997 بالای 60 میلیون سند داشت و نهایتا نتایجش به ALLTHEWEB داده شد.
سه سال بعد در سال 1997 گوگل راه اندازی شده و از PAGERANK برای رتبه بندی وبسایتها بطوری دقیقتراستفاده می کند، که به لینکهای ورودی به صفحات نگاه کرده و آنها را رتبه بندی می کند، که بنام LINK JUICE هم شناخته می شود و رابطه ای وابسته بین لینکها و SEO ایجاد می کند.سال 2002 گوگل ، Adwords را راه اندازی کرد.


همچنین، گوگل تولبارپیج رنک(pagerank) را برای رتبه بندی صفحه منتشر میکند که رتبه صفحات سایت را ثبت می کند و به وسیله آن افرادی که بهنیه سازی سایت را انجام می دهند می توانند رتبه بندی صفحاتشان را مشاهده کنند و بهترین صفحات و لینکها را پیدا کنند.
تاریخچه سئو

سال 2002
Google Bombs


بمب گوگل :

ساخت تعداد زیادی لینک به یک سایت برای بالا بردن یک عبارت جستجو برای اهداف سیاسی ، اقتصادی و طنز ...

بمب گوگل

سال 2003
Google AdSense


گوگل ادسنس

 
گوگل ادسنس برنامه ای است که توسط گوگل ساخته شده است و اجازه میدهد تاسایت های دیگر عضو این شبکه، بطور اتوماتیک تبلیغات متنی و تصویری مرتبط باموضوع سایت خود را در سایت هایشان قرار دهند . چنین تبلیغاتی توسط گوگل مدیریت، ذخیره و نگهداری می شوند. گوگل در ازای کلیک ها و یا تعداد نمایش تبلیغات ، درآمدی را به حساب صاحب سایت خواهد ریخت .
گوگل ادنس
طراحی سایت فروشگاهی شروع کنید
طراحی سایت شرکتی شروع کنید
طراحی سایت خبری شروع کنید
طراحی سایت شخصی شروع کنید
طراحی سایت املاکی شروع کنید
دیدگاه کاربران | 0 دیدگاه
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

menusearch