025-32918746 ورود
تعرفه هاقالب هاامکانات

بالا شهر نشینی در دنیای مجازی (قسمت دوم)

»بالا شهر نشینی در دنیای مجازی (قسمت دوم)
بالا شهر نشینی در دنیای مجازی (قسمت دوم)

در انتهای مقاله قبل به این قسمت رسیدیم که " صدای دهل شنیدن از دور خوش است "

شاید قدم اول در راه اندازی یک وب سایت موفق ، طراحی سایت با امکانات خوب باشد اما مهمترین و اساسی ترین گام در هر کاری و از جمله در داشتن یک سایت موفق ، داشتن پشتکار و برنامه ریزی برای راه اندازی و ادامه کار آن سایت است.

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

 

کاربران زیادی را سراغ دارم که از راه اندازی سایت فقط تهیه سایت و طراحی سایت را می دانند ، حتی نمی دانند دامنه چیست ! نمی دانند باید در سایت تصویر گذاشت اما نه عکس هایی با حجم های چند مگ ! نمی دانند گوگل و یا هر موتور جستجوی دیگر علم غیب ندارد که شما را به محض پا گذاشتن در دنیای مجازی بدون دامنه ای که در سایت پارک شده باشد بشناسد !
نمی دانند کلمه ای مانند آموزش ، یک کلمه عام است و حتی کلمه کلیدی نیست ، که شاید هزاران سایت بر روی آن کار می کنند و هزاران مطلب مختلف درباره آموزش با مضامین مختلف وجود دارد و چرا شمایی که تازه دو روز هست سایتی راه انداخته اید و اسم سایت را گذاشته اید فروش فایل آموزشی یا هر چیز دیگر توقع دارید با نوشتن آن ، باید در سرچ گوگل نمایش داده شوید!

صفحه اول گوگل مگر چقدر جا دارد که همه دوست دارند در آن باشند ؟
ایا می دانید روزانه چه تعداد بالایی سایت در کشور راه اندازی می شود بدون در نظر گرفتن سایت هایی که در روز ها و ماه ها و سال های قبل راه اندازی شده اند؟ آیا صفحه اول گوگل به اندازه همه اینها جا دارد ؟!
اکثر این افراد هیچ حوصله ای برای درج محصول و یا مطلبی در سایت خود ندارند وبا هزینه ناچیزی توقع دارند در صفحه اول گوگل باشند و همه سایت آنها را جستجو کنند و از آنها خرید کنند و یا از آنها خدمات بگیرند و ...

وقتی از آنها سوال می شود چه نوع سایتی می خواهید چه امکاناتی میخواهید فکر می کنید چه پاسخی می دهند ؟
" یک سایت با امکانات می خواهم امکانش این باشه که هرچی سرچ کردند در صفحه اول گوگل بیاید "
هرچی ؟!!!
و جمله بعدی این عزیزان " من وقت ندارم روی آن کاری انجام بدم می خوام درآمد داشته باشه "

دیگه قضاوت را با خودتان می گذارم و حتما حدس می زنید که جملات بعدی چیست ... !

شاید تنها این دوستان مقصر نباشند ، تبلیغات زیاد و مانورهایی که برخی شرکت های طراحی سایت و افرادی که در زمینه طراحی سایت انجام میدهند ، این دوستان را به این باور غلط می کشاند.


طراحی سایت با تضمین بودن در صفحه اول گوگل !


از همه کسانی که قصد راه اندازی یک وب سایت را دارند ، خواهش می کنم کمی با خود فکر کنند ، گول تبلیغات را نخورید . بله این اتفاق میوفتد اما تنها با یا هزینه های گزاف ماهانه و مستمر یا کار مداوم بر روی سایت !

بله شما می توانید هزینه کنید و برای یک مدت کوتاه یکی دوماهه سایت خود را به صفحات اول گوگل بیاورید اما به محض آنکه پرداخت هزینه شما به این شرکت ها متوقف شود سایت شما به صفحات انتهایی گوگل سقوط خواهد کرد .

البته این خوش بینانه ترین حال می باشد که محتوای سایت شما تکمیل است ، اما زمانی را در نظر بگیرید که شما هزینه می کنید ، کاربری وارد سایت شما می شود و با صفحات و منوهایی خالی یا نیمه کاره از اطلاعات و یا محتوایی تکراری از سایت های دیگر مواجه شود . فکر می کنید واکنش این کاربر به سایت شما چیست ؟
بله ، قطعا از سایت شما خارج میشود و در جستجو های بعدی نام سایت شما در خاطرش خواهد ماند و از کلیک بر روی نام شما خودداری خواهد کرد.

دوستان فکر کنید ، شما هم قبل از اینکه یک سایت راه اندازی کنید ، خودتان کاربران دنیای مجازی بوده اید ، خودتان هنگام ورود به سایت دیگران چگونه رفتار میکنید ؟ چه سایتی را می پسندید ؟ پس کاربران شما هم قطعا همینگونه اند.
تاچه زمانی قصد هزینه کردن دارید ؟

چرا یک فکر اساسی برای کسب و کار اینترنتی خود نمی کنید ؟ روی سخن من تنها با فروشگاه های اینترنتی نیست ، روی سخن من با تمامی افرادی هست که به هر نیت و منظوری سایتی راه اندازی کرده اند و یا قصد راه اندازی دارند.
می پرسید چگونه ؟
با درج محتوای صحیح ، درج کلمات کلیدی مناسب برای کاربر نه برای گوگل ،گرفتن لینک از سایت های معتبر مرتبط با سایت شما ، عدم کپی برداری از مطالب سایت های دیگر ، تولید محتوا و ...

بله . برای راه اندازی یک وب سایت موفق شما باید با پشتکار و دقت و باحوصله برای آن زمان صرف کنید نه اینکه به محض پارک دامنه توقع داشته باشید موتورهای جستجو شما را بشناسد .

شما مثل نوزاد تازه متولد شده ای هستید که چون نام برای او می گذارند و شناسنامه دارد ، دلیلی ندارد همه مردم کشور اورا بشناسند مگر اینکه فرزند فردی معروف باشد که با به دنیا آمدنش ، خبر تولد وی از اخبار شبانگاهی شبکه سراسری تلوزیون بصورت رسمی اعلام شود !
پس دوستان عزیز اگر سایت شما سایت یک نهاد مردمی بسیار مهم نیست که روزانه تعداد بیشماری از افراد به آن سر می زنند و با آن کار دارند و نامش را در گوگل سرچ می کنند ، توقع نداشته باشید در هفته اول همه سایت شما را بشناسند !
موتورهای جستجو بسیار هوشمند هستند و فرق یک وب سایت پویا و فعال را با یک وب سایت غیرفعال تشخیص می دهند. فعالیت این نیست که شما یک هفته مطلب در سایت درج کنید و بروید و دو ماه دیگر به سایتتان سر بزنید و یک مطلب دیگر درج کنید والبته بماند که در این مدت ممکن است چه تماس هایی با سایت شما گرفته شده باشد و یا خرید هایی انجام شده باشد و شما بدلیل سر نزدن به وب سایت خود ، کلا بی خبرباشید !

قایق بادبانی را که در اقیانوسی مواج در حال حرکت است در نظر بگیرید ، برای جلوگیری از غرق شدن ، دائما باید حواستان به بادبان ها ، موج اقیانوس ، حرکت باد ، جیره غذایی و خیلی مسایل دیگر باشد تا این سفر به سلامت تمام شود وقایق شما غرق نشود و یا دچار کمبود مواد غذایی و آب نشوید .
سایت شما و دنیای مجازی همانند همین قایق و اقیانوس است .
موتورهای جستجو همیشه در حال فرستادن موجی جدید به سمت سایت شما هستند و ترفند های خود را تغییر می دهند و این شما هستید که سایت تان و محتوای آن را با اصول سئو منطبق می کنید در غیر این صورت به قعر اقیانوس سقوط خواهید کرد.

بله شما اگر می خواهید پیشرفت داشته باشید باید مطالعه داشته باشید ،مقالات سئوبخوانید ، از مسائل روز دنیای سئو آگاه شوید . اگر هم وقت این کار را ندارید یا بطور کل داشتن سایت موفق را فراموش کنید و یا دستی در جیب مبارک برده و برای پویا نگاه داشتن سایتتان نیرو استخدام کنید .
حالا شاید از خود بپرسید عنوان این مقاله " بالا شهر نشینی در دنیای مجازی " یعنی چه ؟
طراحی سایت ، معماری در دنیای مجازی می باشد . بله ، شما با داشتن یک سایت گویی در دنیای مجازی یک ملک خریداری کرده اید .
و بدیهی است همه دوست دارند بالاشهر نشین باشند.
درسته بالاشهر نشینی !

طراحی سایت فروشگاهی شروع کنید
طراحی سایت شرکتی شروع کنید
طراحی سایت خبری شروع کنید
طراحی سایت شخصی شروع کنید
طراحی سایت املاکی شروع کنید
دیدگاه کاربران | 0 دیدگاه
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

menusearch