صفحه اصلی ورود به حساب کاربری ورود به حساب کاربری دموی سایت‌ها تماس با ما 9 الی 16 مشاوره رایگان 32918746-025
طراحی سایت یوتاب
سایت ساز یوتاب
سایت ساز یوتاب
همین حالا سایت خود را بسازید
مقالات سئو
»

گوگل وب مستر تولز چیست ؟ ( بخش اول )

گوگل وب مستر تولز چیست ؟ ( بخش اول )

گوگل وب مستر تولز یا همان سرچ کنسول چیست؟
گوگل وب مستر تولز چه کاربردی هایی دارد؟
چطور از این ابزار استفاده کنیم؟
در ادامه با ابزار گوگل وب مستر تولز و نحوه کار کردن با آن آشنا می شوید ...

گوگل وب مستر تولز یا سرچ کنسول چیست؟

 
سرچ کنسول (search console) یا گوگل وب مستر تولز (google web master tools) یکی از سرویس های ویژه شرکت گوگل برای راهنمایی مدیران سایت و افزایش کیفیت سایت ها است . شرکت گوگل در سال 2015 نام کنسول سرچ را جایگزین گوگل وب مستر کرد.

ساده ترین امکانی که کنسول سرچ برای مدیران سایت فراهم می کند ، این است که به شما اطمینان می دهد سایت شما در موتور جستجوی گوگل قرار گرفته است. این ابزار روند شناسایی سایت های نوپا توسط موتور جستجوی گوگل به طرز قابل توجهی تسریع می کند. اما این ابزار امکانات ویژه ی دیگری نیز دارد که گزارش هایی به روز از وضعیت نمایش سایت در موتور جستجو در اختیارمان می گذارد.

برای مشاهده وضعیت سایت خود و درج آن در گوگل وب مستر تولز ابتدا باید وارد اکانت جیمیل خود شوید و وارد آدرس  www.google.com/webmasters/tools شوید.
آموزش مراحل درج سایت در سرچ کنسول را در سایت ساز یوتاب مطالعه کنید. پس از درج سایت از دسترسی ربات گوگل به محتوای سایت خود اطمینان حاصل می کنیم و یا اگر سایت جدیدی داشته باشیم ، با این کار روند شناسایی سایت توسط گوگل را تسریع می کنیم.


ابزار کنسول سرچ چه گزارشات و اطلاعات ویژه ای را در اختیار مدیران سایت قرار می دهد؟


پس از طی مراحل درج سایت خود در گوگل وب مستر و تایید نهایی ، به مدیریت اکانت خود در این سایت دسترسی پیدا می کنید. در مدیریت اکانت خود تب ها یا بخش هایی را مشاهده می کنید که هر کدام کاربرد ویژه ی خود را برای نمایش وضعیت سایت شما دارند که در ذیل به شرح این قسمت ها می پردازیم :
پیام های گوگل وب مستر تولز یا سرچ کنسول
 
    1. structured data : در این قسمت اگر داده های ساختار یافته (کدهای Rich snippets) برای صفحات خود نوشته باشید نمایش داده می شود و اگر اشکالاتی در این کد ها وجود داشته باشد در این قسمت می توانید مشاهده کنید.
        داده های ساختار یافته (کدهای Rich snippets) نوعی از کد های HTML و سرویسی از شرکت گوگل هستند که باعث متفاوت ظاهر شدن مطالب وب سایت در نتایج جستجوی گوگل می شوند. این کدها اطلاعاتی اضافه تر از لینک صفحه دیسکریپشن و عنوان که در هر جستجو به نمایش در می آیند نشان می دهد. مثلا اطلاعات نویسنده ، رتبه بندی و ستاره دار کردن ، نمایش عکس یا ویدئو و ... ​​​​​​
 
      2. Rich cards :اگر از rich cards در کد های صفحات سایت خود استفاده کرده باشید ، در این قسمت می توانید مشاهده کرده و اگر اشکالی در این کدها وجود داشته باشد نمایش داده می شود.

    rich cards فرمتی جدید برای چگونگی و نحوه نمایش مطالب در نتایج جستجوی گوگل با تمرکز بر استفاده و نمایش بهتر برای کاربران موبایلی است و عملی مشابه rich snippets دارد. rich cards از نشانه گذاری ساختاری schema.org استفاده می کند تا محتوا را در فرمت بصری جذاب تری برای کاربران موبایلی نمایش دهد.

      3. Data Highlighter : در این قسمت می توانید داده های ساختاریافته ای مانند (rich snippets و rich cards) که در دو بخش فوق به آن ها اشاره شد را با کمک وب مستر تولز برای سایت خود بنویسید.
قرار دادن داده های ساختار یافته در سایت با کمک وب مستر تولز

       4. HTML Improvements : در این قسمت می توانید گزارشی از کپی ها و تشابهات تگ ها ، متاتگ ها ، تگ عنوان ها ، دیسکریپشن ها و ... که در صفحات وب سایتتان وجود دارد مشاهده کنید. یعنی اگر دیسکریپشن هایی تکراری برای چند مطلب متفاوت خود داشته باشید ، توسط وب مستر تولز به شما گزارش داده می شود. همچنین تگ های بسیار طولانی یا بسیار کوتاه نیز در این قسمت نمایش داده می شود.
گزارش گوگل وب مستر برای بهبود کد های HTML

        5. Accelerated mobile : این قسمت مربوط به کدهایی برای سازگاری صفحات سایت با موبایل است که موجب افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب می شود.

بخش دوم مقاله گوگل وب مستر تولز را مطالعه نمایید ...

مرتبط با بخش

بالا شهر نشینی در دنیای مجازی (قسمت اول) بالا شهر نشینی در دنیای مجازی (قسمت دوم) رتبه الکسا چیست ؟ چگونگی تعیین رتبه سایت و بهبود رتبه الکسا ؟ چگونه بازاریابی اینترنتی کنیم؟ چگونه یک فروشگاه اینترنتی بسازیم لینک سازی داخلی و تاثیرآن بر سئو چیست روش های تبلیغاتی در اینترنت چیست ؟ چگونگی جلوگیری از سندروم بینایی کامپیوتری و خستگی چشم گوگل ترندز چیست؟ تفاوت سرورهای ویندوزی با سرورهای لینوکسی چیست ؟ ریسپانسیو چیست ؟ چرا ریسپانسیو بر سئو تاثیر دارد ؟ گوگل الرت چیست ؟ نماد اعتماد چیست؟ چگونه نماد اعتماد بگیریم ؟ گوگل وب مستر تولز چیست ؟ (بخش دوم) اشتباهاتی مربوط به بازاریابی در شبکه های اجتماعی که باید خودداری کنید

دیدگاه کاربران

(1 دیدگاه)

*نام و نام خانوادگی

* پست الکترونیک

* متن پیام


بستن

*نام و نام خانوادگی

* پست الکترونیک

* متن پیام


menusearch
تماس