025-32918746 ورود
تعرفه هاقالب هاامکانات

ریسپانسیو چیست ؟ چرا ریسپانسیو بر سئو تاثیر دارد ؟

»ریسپانسیو چیست ؟ چرا ریسپانسیو بر سئو تاثیر دارد ؟
ریسپانسیو چیست ؟ چرا ریسپانسیو بر سئو تاثیر دارد ؟
قالب و پوسته ریسپانسیو ، طراحی  سایت ریسپانسیو قالب های ریسپانسیو چیست ؟
منظور از طراحی واکنش گرای وب سایت چیست ؟

طراحی سایت واکنش گرا چیست و چرا باید از آن استفاده کنم؟


ریسپانسیو چیست ؟

 
با توجه به افزایش آمار استفاده کنندگان تلفن های هوشمند ، امروزه بازدید کنندگان سایت ها نیز توسط تلفن های همراه بیشتر می باشد . بنابراین شما باید سایت خود را برای موبایل و تبلت و بطور کلی در همه سایز های مختلف دیوایس ها بهینه کنید تا بهترین نمایش را داشته باشند .


به فرایند بهینه سازی ظاهر وب سایت برای نمایشگرها در سایزهای مختلف از موبایل تا کامپیوترهای رومیزی اصطلاحا ریسپانسیو (responsive template) می گویند . 

 
  • سایت ریسپانسیو چیست ؟

وب سایت ریسپانسیو یا واکنش گرایعنی اگر در کامپیوتر خود وب سایت را باز کنید و صفحه مرورگر را کوچک و بزرگ کنید ، وب سایت واکنش داده و براساس سایز آن بهترین نمایش از سایت را ارائه می دهد. به عنوان مثال، یک طرح چهار ستون که با عرض صفحه نمایش 1280 پیکسل (یا بالاتر) عالی به نظر می رسد، می تواند در صفحات با عرض کمتر از 1024 پیکسل ساده تر و 2 ستون شود و در مقیاس های کوچک مانند تلفن های همراه به یک ستون تبدیل گردد .
در حالت ریسپانسیو ممکن است برخی بخش های اضافه سایت نیز حذف شود تا کارایی بیشتری برای کاربران داشته باشد .
اما در سایت های غیر ریسپانسیو برای مشاهده بخشی از صفحه مجبور هستیم از اسکرول افقی ایجاد شده استفاده کنیم .

مزایای سایت های ریسپانسیو
  • مزایای سایت های ریسپانسیو ( واکنش گرا ) و تاثیر ریسپانسیو سایت بر سئو :

داشتن سایت بدون قالب ریسپانسیو یا واکنش گرا می تواند در همه جوانب کاری شما تاثیر گذار باشد .
کاربری که با موبایل وارد سایت شما می شود چنانچه سایت بصورت مرتب و منطبق با موبایل نمایش داده نشود ، دارای اسکرول باشد و برای مشاهده بخشی از آن نیاز به زوم کردن و ... داشته باشد ، قطعا وب سایت شما را می بندد و اینگونه شما هم از لحاظ ارائه خدمات و فروش به او دچار ضرر می شوید و هم بدلیل بسته شدن زودهنگام سایت از لحاظ سئو به مشکل می خورید و بمرور میزان بازدید سایتتان کاهش می یابد .
در سیایت های ریسپانسیو ، نمایش استاندارد در همه نمایشگر های مختلف و پوشش همه کاربران با هر صفحه نمایشی اعم از موبایل ، تبلت ، لبتاب ، کامپیوتر رومیزی و ... ، باعث افزایش بازدید کنندگان و رتبه بالاتر و بهتر در گوگل و بهبود رنک الکسا می گردد . در نتیجه در سئو نیز موثر می باشد .در نتیجه محبوبیت بالا در بین موتورهای جستجو را به همراه خواهد داشت .

مثالی برای سایت های ریسپانسیو ، قالب های طراحی شده با سایت ساز آنلاین یوتاب می باشد . تمامی قالب ها واکنشگرا بوده و به راحتی می توانید آنها را در نمایشگرهای مختلف چک کنید. 

طراحی سایت فروشگاهی شروع کنید
طراحی سایت شرکتی شروع کنید
طراحی سایت خبری شروع کنید
طراحی سایت شخصی شروع کنید
طراحی سایت املاکی شروع کنید
دیدگاه کاربران | 0 دیدگاه
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

menusearch