025-32918746 ورود
تعرفه هاقالب هاامکانات

گوگل الرت چیست ؟

»گوگل الرت چیست ؟
گوگل الرت چیست ؟

گوگل آلرت چیست ؟

گوگل الرت ( Google Alerts ) قویترین ابزار بازاریابی آزاد است که شما از آن استفاده نمی کنید!
گوگل آلرت به زبان ساده یک سیستم اطلاع رسانی بسیار مفید در رابطه با موضوعی خاص که از قبل تعیین می کنید ، می باشد . در گوگل آلرت شما می توانید یک یا چند موضوع را انتخاب کنید ، در صورتیکه در دنیای وب ، مطلب جدیدی در رابطه با آن درج شد ، گوگل آلرت از طریق ایمیل یه شما اطلاع رسانی می کند .
مثلا اگر بخواهید از اینکه در رابطه با نام شما یا برندتان مطلبی در وب درج شد مطلع شوید دیگر نیازی نیست خودتان بصورت دستی در وب سرچ کنید بلکه می توانید آن را در گوگل الرت معرفی کنید و به شما اطلاع رسانی شود .


  • چگونه گوگل الرت را فعال کنیم و نحوه کار کردن با گوگل آلرت چگونه است؟

ابتدا به لینک Google Alert بروید . اگر در جیمیلتان لاگین باشد مشخصات ایمیلتان را نمایش داده می شود . اگر لاگین نباشید از شما می خواهد لاگین کنید و ایمیلتان را درج نمایید .
(هشدار ها به این ایمیل ارسال می شود )


نحوه فعال کردن گوگل الرت
در کادر آبی رنگ، کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید (به عنوان مثال: یوتاب وب)
با وارد کردن کلمه کلیدی خود در گوگل آلرت ، 2 گزینه  create Alert و Show Options را مشاهده می کنید :
چگونه گوگل الرت را فعال کنیم
با انتخاب گزینه Show Options، قادر هستید تا تغییراتی در فیلتر ها ایجاد کنید :

نحوه فعال کردن گوگل الرت
  • How Often: مشخص کننده بازه زمانی ارسال ایمیل می باشد . و بازه زمانی که ایمیل اطلاع رسانی برای شما ارسال شود را تعیین می کنید .
مثلا گزینه As-it-happens یعنی بلافاصله پس از اینکه مطلب جدیدی منتشر شد ، گوگل سریعا آن را به ایمیل شما ارسال نماید . یک بار در روز یا یک بار در هفته گزینه های دیگری هستند که می توانید انتخاب نمایید .
  • Sources: اگر میخواهید منابع شما از سایت خاصی باشد میتوانید به راحتی از این طریق اقدام کنید. با انتخاب گزینه پیش فرض Automatic از همه منابع کلمات کلیدی شما را جستجو می کند .
  • Language: این گزینه مربوط به زبان میباشد . می توانید زبان فارسی را انتخاب کنید.
  • Region: منطقه یا کشور مورد نظرتان برای جستجو را تعیین می کنید. به عنوان مثال ایران یا…
  • How Many: مربوط به تعداد ارسال ها برای شماست که میتوانید با انتخاب Only The Best result s، بهترین مطالب را برای ارسال به خودتان انتخاب کنید. اما اگر برای بررسی نام تجای برندتان می باشد شما بهتر است گزینه All result s را انتخاب نمایید .
  • Deliver To: تعیین می کنید اخبار برایتان از طریق ایمیل ارسال شوند یا RSS.

حال کار تنظیمات به اتمام رسید . حال بر روی  create Alert بزنید و کار تمام است . اکنون شما یک الرت ایجاد کرده اید . از این پس چنانچه بر اساس آن کلمه کلیدی و با تنظیماتی که انجام دادید ، مطلبی درج شود به شما اطلاع داده می شود .
نکته 1 : شما به هر تعداد می توانید الرت درج نمایید .
نکته 2 : برای هر آلرت جدید تنظیمات Show Options را باید جداگانه انجام دهید .

  • تاثیر گوگل الرت بر سئو و کاربرد گوگل آلرت چیست ؟

قرار دادن مطالب بروز در سایت از موارد مهمی می باشد که باعث افزایش بازدید سایت و در نتیجه سئوی سایت می شود . ابتدا لیستی از کلمات کلیدی مورد نظرتان بنویسید سپس آنها را در گوگل الرت درج نمایید .
شما به کمک گوگل آلرت و با نظارت بر اینترنت ، در رابطه با حیطه فعالیت ، موضوعات مورد علاقه و کلمات کلیدی مورد نظرتان ، از جدیدترین اخبار و مقالات مطلع شوید و بسرعت وب سایتتان را بروز نمایید . البته دقت کنید قرار دادن کلماتی مثل " موبایل " یا " توپ " اصلا مناسب نیستند . واژه های کلیدی شما اینها نیست . هر شخصی که توپ سرچ می کند دقیقا به دنبال آنها شما ارائه می دهید نیست !
کلمات کلیدی مناسب چیست ؟

پس عبارات بزرگتری در گوگل الرت قرار دهید تا تخصصی تر برای شما مقالات مختلف را ارسال نماید .
همچنین اگر در مقاله " روش های تبلیغات در اینرنت "خوانده باشید گرفتن لینک از سایت های دیگر خیلی در سئو اهمیت دارد . شما با استفاده از گوگل الرت می توانید سایت هایی که در حیطه فعالیت شما هستند را بیابید و از آنها لینک بگیرید و یا در آنها تبلیغات کنید .
و یا اگر برند تان را در گوگل الرت درج کنید می توانید ببینید که چگونه مردم در مورد نام تجاری شما صحبت می کنند ، آیا کسی شما را تایید کرده است؟ بسیار عالی ! در این صورت می توانید آن تاییدات را در سایت خود درج نمایید .

طراحی سایت فروشگاهیشروع کنید
طراحی سایت شرکتیشروع کنید
طراحی سایت خبریشروع کنید
طراحی سایت شخصیشروع کنید
طراحی سایت املاکیشروع کنید
دیدگاه کاربران | 0 دیدگاه
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

menusearch