صفحه اصلی ورود به حساب کاربری ورود به حساب کاربری دموی سایت‌ها تماس با ما 9 الی 16 مشاوره رایگان 32918746-025
طراحی سایت یوتاب
سایت ساز یوتاب
سایت ساز یوتاب
همین حالا سایت خود را بسازید
مقالات سئو
»

10 فرمان سئو

10 فرمان سئو

کلمات کلیدی چیست ؟ 
چرا کلمات کلیدی اهمیت دارد ؟
چگونه کلمات کلیدی مناسب را در متن و محتوا به کار ببریم ؟
نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب چگونه است ؟
چه طور از کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل استفاده کنیم ؟
چگونه ابزار گوگل ترندز ما را در یافتن بهترین کلمات کلیدی کمک می کند؟


در روند طراحی سایت ، استفاده از کلمات کلیدی یکی از مهم ترین فاکتور های بهبود سئو است که پیش از این هم نکاتی درباره نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب در مقاله ی "کلمات کلیدی مناسب چیست؟" مطرح کردیم که توصیه می کنیم حتما این آموزش را مطالعه کنید. اما انتخاب کلمات کلیدی همواره یکی از چالش های کاربران و مدیران سایت ها بوده است و لازم دانستیم توضیحات بیشتری در این زمینه و آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی را در مطلب پیش رو با شما در میان بگذاریم.


کلمات کلیدی همان عبارات و کلماتی هستند که کاربران اینترنت برای یافتن موضوعی که به دنبال آن هستند ، در جعبه موتور های جستجوگر مثل گوگل ، سرچ یا جستجو می کنند. کلمات کلیدی رابطی هستند میان عبارات جستجو شده توسط افراد و محتوایی که شما بر روی سایتتان قرار داده اید. استفاده از کلمات کلیدی مناسب موجب می شود که خزنده های موتور های جستجوگر موضوع فعالیت شما را شناسایی کنند. درواقع شما خود را با کلمات کلیدی به خزنده ها معرفی می کنید. پس مهم است که به چه صورت و با چه کلمات و عباراتی خود را معرفی می کنید. در نهایت موتور های جستجوگر با استفاده از همین کلمات کلیدی ، کاربران را به سایت شما هدایت می کنند و در صفحات نتایج جستجوگرها بالا می آیید.


1. کلمات کلیدی را در عنوان ، دیسکریپشن و تگ alt تصویر قرار دهید .

 

مهم ترین قسمت ها برای درج مهم ترین کلمات کلیدی : عنوان مطلب ، متاتگ دیسکریپشن و تگ alt تصویر (قسمت متن جایگزین در هنگام درج تصویر) هستند. این قسمت ها معرف هدفی هستند که شما از نوشتن محتوای خود داشته اید. کلمات کلیدی مهم را حتما در این سه قسمت قرار دهید. مهم ترین کلمه کلیدی تان را ترجیحا در بخش اول عنوان مطلب بنویسید. همچنین برای آشنایی با نحوه نگارش متا دیسکریپشن مقاله " استفاده از متاتگ دیسکریپشن " را مطالعه کنید.

 

نکته : توجه داشته باشید که کلمات کلیدی سایت شما ، صرفا عباراتی هستند که به موضوع سایت و فعالیت شما مربوط می شوند. درج مواردی نظیر : قیمت سکه ، قیمت دلار ، ایران ، تهران ، ورزش و .... که موضوع روز و داغ کشور هستند ، به هیچ وجه باعث نمی شوند که سایت شما نمایش داده شود. درج کلمات و عباراتی که در طول روز یا سال توسط کاربران اینترنت به دفعات زیاد جستجو می شوند اما به فعالیت و موضوع سایت شما ارتباطی ندارند ، صرفا باعث گمراه شدن خزنده های گوگل و نارضایتی مخاطبانتان خواهد شد. پس فقط از کلمات و عبارات دقیق مرتبط با موضوعتان استفاده کنید و حتما آن ها را در محتوا و بخش های مهمی که در فوق ذکر شد، به کار ببرید.

 

 

2. محتوای با کیفیت به همراه کلمات کلیدی مناسب داشته باشید


کلمات کلیدی را در محتوایتان درج کنید اما توجه داشته باشید که کیفیت مطالبتان از دست نرود. سعی کنید محتوای جدید ، مفید و با کیفیت داشته باشید که در آن به صورت هوشمندانه از کلمات کلیدی مد نظرتان استفاده شده باشد. زیرا متنی که صرفا برای درج کلمات کلیدی نوشته شده باشد ، حالت ناخوشایندی برای مخاطب ایجاد می کند و باعث می شود بازدیدکنندگان دیگر سایتتان را باز نکنند.
همچنین متن و محتوایی که صرفا حاوی اطلاعات لازم باشد و هیچ گونه کلمات کلیدی در آن استفاده نشده باشد، موضوعیت آن صفحه یا سایت توسط گوگل شناسایی نمی شود و تاثیر منفی بر سئوی سایت خواهد گذاشت.
پس سعی کنید توازن برقرار کنید. یک متن مفید و با کیفیت به همراه کلمات کلیدی بنویسید.
اما بهترین استراتژی برای رسیدن به این توازن چیست؟
قبل از اینکه نوشتن محتوا یا توضیحات محصولتان را آغاز کنید ، کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید. سپس در هنگام نوشتن توضیحات و محتوا ، کلمات کلیدی را در خلال متن جای دهید به صورتی که متن هم کیفیت خود را از دست ندهد و بازدیدکنندگان از مطالعه آن لذت ببرند.3. چگالی کلمات کلیدی را در محتوا رعایت کنیدنسبت استفاده از کلمات و عبارات کلیدی در متن به تعداد کل کلمات متن را چگالی کلمات کلیدی می گویند. آن طور که نتایج تجربه های اخیر در زمینه سئو ثابت می کند، چگالی کلمات کلیدی بهتر است 2 تا 3 درصد از کل کلمات متن را تشکیل دهد. استفاده بیش از حد و نامناسب از کلمات کلیدی برای خزنده های موتور های جستجوگر امتیاز منفی است و آن محتوا تبلیغات تلقی می شود نه یک متن مفید و کاربردی برای کاربران. همچنین کلمات کلیدی باید در تمام قسمت ها یا پاراگراف های متن شما وجود داشته باشند که البته وجود آن ها در پاراگراف اول و آخر اهمیت بیشتری دارد.4. از کلمات کلیدی بلند یا دنباله دار و کلمات کلیدی کوتاه به درستی استفاده کنید .دو نوع از کلمات کلیدی مورد استفاده قرار می گیرند. کلمات کلیدی بلند و کلمات کلیدی کوتاه که هرکدام مزیت ها و ویژگی های مربوط به خود را دارند و در جای مناسب باید به کاربرده شوند. در مقاله "انتخاب بهترین کلمات کلیدی" درباره این دو نوع و نحوه استفاده از آن ها را مطالعه نمایید.5. کلمات کلیدی را در تیترهای محتوایتان به کار ببرید.

 


کلمات کلیدی مهمتان را بولد کنید و در تیترهای مطلبتان (حداقل یک تیتر) از آن ها استفاده کنید. در این صورت خزنده های موتور های جستجوگر در می یابند که این کلمه یا کلمات برای شما اهمیت دارند و موضوع اصلی مطلب هستند. همچنین بازدیدکنندگان سایتتان نیز با یک نگاه کلی به محتوا، متوجه می شوند که مطلب موردنظرشان را پیدا کرده اند.

 


6. کلمات کلیدی مهم را در قسمت های مختلف سایت به کار ببرید

 

سعی کنید کلمات کلیدی مهم مربوط به سایت و موضوع فعالیتتان را در قسمت های مختلف سایتتان به کار ببرید. به این صورت که با روش هایی که در ادامه خواهیم گفت ، چند کلمه کلیدی مناسب و مهم مرتبط با فعالیت کلی سایتتان انتخاب کنید و در بخش توضیحات وب سایت ، درباره ما ، مقالات و مطالب مرتبط از آن ها استفاده کنید.


7. لینک سازی داخلی به جا با کلمات کلیدی

 

 

کلمات کلیدی که مرتبط با مقالات یا صفحات دیگر سایتتان هستند را لینک کنید. در نتیجه این امر باعث چرخش کاربران در صفحات سایت می شود که تاثیر مثبتی بر سئو سایتتان خواهد داشت. البته توجه داشته باشید که از لینک سازی نابه جا و غیر مرتبط بپرهیزید زیرا نارضایتی کاربران را در پی خواهد داشت و از نظر خزنده ها نیز منفی است.


 

آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی

 

1. کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل

 
یکی از راه های یافتن کلمات کلیدی پر کاربرد ، استفاده از پیشنهاد کلمات کلیدی گوگل است. در این روش شما کلمه یا عبارت مهم و مرتبط با محتوایتان را در نوار جستجوی گوگل سرچ می کنید. وقتی نتایج باز شد ، اسکرول را به پایین هدایت کنید و در انتهای صفحه ی نتایج ، گوگل کلمات کلیدی مشابه و مرتبط با عبارت یا کلمه ای که شما جستجو کرده اید را پیشنهاد می دهد. این کلمات و عباراتی که می بینید ، مرتبط با موضوع شما هستند و به دفعات توسط افراد مختلف جستجو شده اند.
شما در این روش می توانید بفهمید که افراد از چه کلمات و عباراتی برای یافتن پاسخ خود که با فعالیت شما مرتبط بوده ، استفاده می کنند. همچنین بهتر است مفهوم مورد نظرتان را در شکل ها و عبارات مختلف جستجو کرده و نتایج را با یکدیگر مقایسه کنید تا به بهترین کلمات کلیدی برسید.
به عنوان مثال اگر مدیر یک فروشگاه اینترنتی محصولات ارگانیک هستید و می خواهید محتوایی درباره فروشگاه خود بنویسید ، می توانید عبارت های "فروش محصولات ارگانیک" ، "فروشگاه اینترنتی محصولات ارگانیک" و "محصولات ارگانیک در تهران(شهر خودتان) و ... را جستجو کنید و پیشنهادات گوگل را برای هرکدام از آن ها مشاهده کنید.

در تصویر زیر ، فروش محصولات ارگانیک جستجو شده و پیشنهادات گوگل درباره کلمات کلیدی مرتبط به این صورت است :

انتخاب کلمات کلیدی مناسب و مورد استفاده کاربران در گوگل


2. استفاده از ابزار "گوگل ترندز" (google trends) برای یافتن بهترین کلمات کلیدی


گوگل ترندز ابزاری ارائه شده توسط شرکت گوگل است که به شما در یافتن بهترین کلمات کلیدی کمک می کند. شما به وسیله ابزار گوگل ترندز می توانید کلمات کلیدی که پیدا کرده اید یا مد نظرتان است را جستجو کنید و تعداد جستجو شدن آن ها توسط کاربران را در بازه های زمانی مختلف و حتی در شهر های مختلف مشاهده کنید.
آموزش استفاده از ابزار گوگل ترندز و اطلاعات بیشتر را در مقاله "گوگل ترندز چیست" مطالعه کنید.3. به مخاطبان و مشتریان خود با دقت گوش دهید


کلمات کلیدی را بشنوید! زمانی که مخاطبان یا مشتریانتان با شما تماس تلفنی برقرار می کنند یا ایمیل ، کامنت و ... برایتان ارسال می شود ، دقت کنید که آن ها از چه کلماتی برای توصیف کار و فعالیت شما استفاده می کنند و چه پرسش هایی دارند! در پرسش هایشان از چه لغاتی استفاده می کنند! احتمالا آن ها زمانی که در گوگل جستجو می کنند ، همین لغات و یا شبیه آن ها را به کار می برند.
با دقت گوش دهید تا زبان مشتریان و مخاطبانتان را دریابید.

اگر در زمینه ی رشته ی تخصصی تان فعالیت می کنید ،باید بدانید که مخاطبان عادی شما با واژگان تخصصی رشته و فعالیت شما آشنایی ندارند و به زبان خودشان هم در موتور های جستجوگر سرچ می کنند.

پس در نتیجه چه در کلمات کلیدی و چه در محتوایتان این نکته را رعایت کنید که از لغات و عبارات قابل فهم و پرکاربرد تر استفاده کنید. حتی زمانی که می خواهید از واژگان تخصصی استفاده کنید ، حتما آن را به زبانی ساده و قابل فهم شرح دهید.

این سه روش به شما در انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای سئو کمک می کند . همچنین با رعایت شش نکته ای که پیش از آن ذکر شد ، روند بهینه سازی سایتتان در موتور های جستجوگر را تسریع کنید. البته شرط مهم موفقیت ، تلاش مستمر است. شما باید به صورت مستمر محتوای جدید بر روی سایتتان قرار دهید تا بتوانید به رتبه ها و رنک های خوبی دست یافته و پایدار بمانید.

توجه به کلمات کلیدی امری بسیار مهم برای سئوی سایتتان است و فرقی ندارد شما از چه سایت ساز ، فروشگاه ساز و یا شرکت طراحی سایت، طراحی سایت انجام داده باشید. در هر صورت رعایت نکات مربوط به یافتن بهترین کلمات کلیدیامری ضروری است.

مرتبط با بخش

معرفی سایت به موتور جستجوی گوگل سئو چیست و راه های بهینه سازی سئو کلمات کلیدی مناسب چیست؟ بالا شهر نشینی در دنیای مجازی (قسمت اول) بالا شهر نشینی در دنیای مجازی (قسمت دوم) استفاده از متاتگ دیسکریپشن پنج دلیل سرمایه گذاری برای سئو ( چرا باید سایت را سئو کرد ؟ ) تاریخچه سئو مزایای استفاده از ssl چیست ؟ نکات مهم در سئو (1) چگونه تولید محتوا کنیم ؟ نکات مهم در سئو ( 2) تصورات غلط مردم درباره سئو لینک سازی داخلی و تاثیرآن بر سئو چیست چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشیم ؟ 6 تکنیک پرکاربرد در سئوی خارجی

دیدگاه کاربران

(0 دیدگاه)

*نام و نام خانوادگی

* پست الکترونیک

* متن پیام


بستن

*نام و نام خانوادگی

* پست الکترونیک

* متن پیام


menusearch
تماس