025-32918746 ورود
تعرفه هاقالب هاامکانات

تفاوت سرور داخلی با خارجی و تاثیر هاست بر سئو سایت

»تفاوت سرور داخلی با خارجی و تاثیر هاست بر سئو سایت
تفاوت سرور داخلی با خارجی و تاثیر هاست بر سئو سایت

خرید هاست و سرور یکی از موارد مهم در روند طراحی سایت است که بر سئو سایت هم تاثیر بسیار زیادی دارد.

اما پرسش مهم این جاست که هاست داخلی بهتر است یا هاست خارجی؟

کدام یک از این دو برای سئو وب سایت مناسب تر است؟

 

یکی از چالش های مهم پیش از طراحی سایت برای افراد انتخاب هاست و سرور است. شما ممکن است دوستان و آشنایانی داشته باشید که خود را طراح سایت بدانند و به شما توصیه های متناقضی در این رابطه داشته باشند. ما در این مطلب برای شما این مساله را شرح می دهیم تا خودتان بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

انتخاب هاست و سرور بر سئو سایت شما تاثیر بسزایی دارد. به طور کلی استفاده از هاست های اشتراکی و ارزان قیمت به خاطر سرعت پایین و قطعی های متعدد به سئو سایت شما ضربه می زنند. اما داخلی بودن یا خارجی بودن سرور بر سئو سایت و رتبه بندی (رنکینگ) سایت ها در صفحات موتور های جستجو تاثیر می گذارد.

 

اهمیت انتخاب سرور در تصویر زیر قابل مشاهده است. بدون هاست و سرور یک وب سایت نمی تواند در اینترنت بارگذاری شود. روند انتقال فایل ها به سرور و سپس نمایش در اینترنت به شکل زیر است :

تاثیر هاست و سرور بر سئو وب سایت

تاثیر هاست و سرور بر رتبه بندی (رنکینگ) وب سایت ها

محل سرور شما رنکینگ گوگل (رتبه بندی سایت ها در صفحات نتایج گوگل) را مشخص می کند. به این خاطر که گوگل سعی می کند با توجه به موقعیت مکانی جستجوکنندگان، مرتبط ترین نتایج را به آن کاربر نشان دهد. گوگل براساس آدرس آی پی سرور شما تشخیص می دهد که سایت شما در چه کشوری قرار دارد. مثلا اگر سرور شما در ایران قرار داشته باشد، در صورتی که کاربر در ایران عبارتی را سرچ کند، الویت رتبه بندی و رنکینگ گوگل با سایت هایی است که سرور آن ها در ایران است. با توجه به سیاست های گوگل مبتنی بر محلی شدن نتایج جستجو ها، این مورد اهمیت بیشتری نیز پیدا کرده است.

پس برای انتخاب سرور باید به این سوال پاسخ دهید که مخاطب هدف شما در چه کشوری هستند و شما می خواهید برای چه کلمات کلیدی سایتتان را بهینه کنید. اگر اکثریت مخاطبین شما در ایران هستند پس سرور داخلی و ایرانی برای شما مناسب هست.

 

مزایای هاست و سرور داخلی (داخل ایران) :

 

1. سرور داخلی در سئو محلی تاثیر بسزایی دارد (طبق توضیحات فوق)

 

2. در صورت ایران اکسس شدن اینترنت داخلی (عدم دسترسی به سرورهای خارجی) ، سایت شما دچار اختلال و قطعی نمی شود.

 

3. هاست و سرور داخلی برای کاربران داخل کشور سرعت و قدرت بیشتری دارد در نتیجه برای سئو نیز امتیاز مثبت محسوب می گردد.

 

4. امنیت سرورهای داخلی خیلی بیشتر است و اطمینان بیشتری نسبت به آن دارید.

 

5. در صورت تحریم های بین المللی مشکلی برای اطلاعات وب سایت شما به وجود نمی آید.

 

اگر می خواهید طراحی سایت انجام دهید حتما در انتخاب هاست و سرور دقت نمایید. از شرکت ها و سایت ساز های معتبری استفاده کنید که سرور های اختصاصی و قوی داشته باشند. سایت شما بر روی هاست قرار می گیرد و فایل هایتان را در آن قرار می دهید پس اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

تفاوت هاست داخلی با هاست خارجی

 

پیشنهاد یوتاب برای انتخاب سرور در طراحی سایت 

سایت ساز یوتاب سرورهای اختصاصی قوی و امن داخلی دارد و به تمامی وب سایت هایی که توسط سایت ساز یوتاب طراحی می شوند فضای میزبانی ارائه می دهد. سرور های یوتاب از نوع ویندوزی هستند. تمامی سایت هایی که توسط سایت ساز یوتاب طراحی می شوند از ابتدا 100 مگابایت فضای هاست در اختیارشان قرار می گیرد. پهنای باند نامحدود است و می توانید هر تعداد بازدیدکننده واقعی را همزمان بر روی وب سایت خود داشته باشید. همچنین اگر به فضای بیشتری برای فایل هایتان احتیاج دارید می توانید تا هر مقدار که می خواهید به صورت نامحدود ارتقا فضا دهید. با طراحی سایت با سایت ساز یوتاب می توانید از سرور قدرتمند داخلی بهره مند شوید.

طراحی سایت فروشگاهی شروع کنید
طراحی سایت شرکتی شروع کنید
طراحی سایت خبری شروع کنید
طراحی سایت شخصی شروع کنید
طراحی سایت املاکی شروع کنید
menusearch