صفحه اصلی ورود به حساب کاربری ورود به حساب کاربری دموی سایت ها تماس با ما 9 الی 19 مشاوره رایگان 28425539-021
طراحی سایت یوتاب
سایت ساز یوتاب
سایت ساز یوتاب
ساخت سایت و تحویل آنی سایت

چیدمان پاساژ ها (منوهای فروشگاه ساز یوتاب)

توجه نمایید فیلم بالا کلیه سه مرحله زیر را شامل می شود.

کاربر گرامی توجه نمایید بهترین کار این است که محتوای پیش فرض را حذف نموده و از ابتدا محتوای خود را درج نمایید .

نکته : کاربرگرامی مراحل تنظیمات فروشگاه عبارتند از :
1-
آماده سازی فروشگاه
2- ایجاد کالا 
3- چیدمان پاساژ ها (چیدن کالاهای ایجاد شده را در طبقات فروشگاهی )

در مراحل 1 و 2 هنوز هیچ کالایی در سایت نمایش داده نمی شود و پس از مرحله 3 کالاها در سایت نمایش داده می شوند.
توجه : برای چیدمان پاساژها ( طبقات فروشگاهی ) ابتدا شاخه ها و زیرشاخه های پاساژ ها را در منو سمت راست در زیر منوی فروشگاه ، از نوع بخش "ویترین فروشگاهی " می سازیم .( برای آگاهی از روش ایجاد منو ها و شاخه ها به آموزش ایجاد منو هامراجعه کنید .)
 
نکته بسیار مهم  :کاربران گرامی تنها اجازه دارند تا منو های فروشگاهی را تنها در شاخه فروشگاه ایجاد نمایند و باز هم تاکید می شود تنها از نوع ویترین فروشگاهی بسازند . در صورتیکه خارج از شاخه فروشگاه ، منویی ایجاد شود در سایت شما نمایش داده نمی شود .
نکته مهم : حتما تیک ساخت لینک در هنگام ساخت منو زده شده باشد .
به تصاویر زیر دقت کنید:
 
ایجاد منو برای چیدمان پاساژها ( طبقات فروشگاهی )


ایجاد منو برای چیدمان پاساژها ( طبقات فروشگاهی )
 


توجه : کاربر گرامی در ابتدا بطور پیش فرض تعدادی کالا و طبقات فروشگاهی در سایت شما وجود دارد . شما می توانید شاخه ها را حذف و یا ویرایش نمایید.( برای آگاهی از روش ایجاد منو ها و شاخه ها به آموزش ایجاد منو ها مراجعه کنید .)
 
به عنوان مثال در زیر می بینیم که طبقات پاساژ را برای لوازم خانگی و زیر شاخه های آن ساخته ایم.
آموزش چیدمان پاساژها

سپس طبقه مورد نظر را باز کنید. به عنوان مثال طبقه " تلویزیون samsung " را برای چیدمان کالا باز می کنیم :
آموزش چیدمان پاساژها

کالای مورد نظر را از انبار ، گروه ، زیرگروه مشخصه خود انتخاب می کنیم. ( دقت کنید روی باکس سفید کلیک کنید تا زیرمجموعه های آنها را نمایش دهد )
حال طبق مشخصاتی که درج کرده ایم کالای مورد نظر را انتخاب می کنیم و یک نام به عنوان فروشگاهی برای کالا درج می کنیم.
تغییر عنوان فروشگاهی :عنوان فروشگاهی کالا را درج کنید. این عنوان در سایت برای کالای شما نمایش داده می شود.
حال کالای مورد نظر در این طبقه از فروشگاه قرار می گیرد.
به عنوان مثال در اینجا تلویزیون سامسونگ 50 اینچ را انتخاب کرده ایم و در طبقه فروشگاهی خود می چینیم . کالا ها را وارد کرده و ارسال را می زنیم. می توان یک کالا را در طبقات مختلف چید . مثلا تلوزیون را هم در شاخه برند ها و هم در شاخه سایز اینچی چیده ایم.

از ابزار های تنظیماتی سمت راست صفحه استفاده کرده و تنظیمات لازم را انجام می دهیم. با کلیک بر روی هر کدام آن باکس باز می شود.
آموزش چیدمان پاساژها
تخفیف ویژه : در صورتی که می خواهید کالا را با تخفیف درج شده در قسمت ایجاد کالا به فروش برسانید تیک این قسمت را بزنید و تاریخ انقضای مدت این تخفیف را درج نمایید .و همچنین با توجه به جایگاه قرارگیری کالاهای دارای تخفیف ویژه در سایتتان یک تصویر مناسب و زیبا درج نمایید. این تصویر در سایت همراه با زمان انقضای تخفیف نمایش داده می شود.

کالای برگزیده : در صورت فعال سازی این گزینه ، تصویر درج شده در این قسمت ، در اسلایدر های مربوط به کالاهای برگزیده سایت به نمایش در می آید .این قسمت تغییری در قیمت کالای شما ایجاد نمی کند فقط با درج تصوییری از کالا در یک اسلایدر کالای شما در چشم مشتری نمایان تر می شود .

کالاهای دارای تخفیف ویژه و کالاهای برگزیده در جاهای تعبیه شده برای این نوع کالاها بر روی سایت نمایش داده می شود.

تنظیمات : در این بخش شما می توانید تنظیمات خاصی را بر روی کالای خود اعمال کنید.
تنظیمات چیدن کالا و نمودار قیمت در فروشگاه

آیا کالایتان تمام شده است ؟

توجه نمایید اگر کالایی داشتید و اکنون موجودی آن تمام شده است نباید کلا کالا را حذف کنید . چون لینک کالا توسط موتورهای جستجو خوانده شده است و با حذف کردن آن کالا سایتتان خطا می دهد . پس اگر موجودی کالایی تمام شده است و یا دیگر آن کالا را نمی فروشید ، از این قسمت آن را ناموجود کنید . پس به هیچ عنوان کالایی که روی سایتتان بوده است را حذف نکنید . این مورد در همه محتواهایی که روی سایت است صدق می کند نظیر خبر و ...

 

کالای ناموجود در فروشگاه
نکته : مهمترین نکته در زیباسازی و جذاب کردن سایتتان برای مشتری ها ، گذاشتن تصاویر جذاب و سایز مناسب در سایت می باشد. پس در انتخاب تصاویر خود دقت نمایید.

پس از انجام کلیه تنظیمات ارسال را بزنید.

آموزش چیدمان پاساژها
همانطور که در تصویر فوق می بینید 2 کالا در طبقه درج کرده ایم و نوع تنظیمات ، وضعیت ، عنوان فروشگاهی و تصویر کالا در جدول نمایش داده می شود.در صورتی که کالا را ارسال پیش نویس زده باشید تیک پیشنویس در جدول خورده می شود.
برای اطلاع از طبقات قرار گیری کالا می توانیم قسمت " لیست طبقات فروشگاهی که این کالا در آنها چیده شده است " مشاهده کنیم. کالای مورد نظر خود را انتخاب کنیم به طور اتوماتیک محل قرار گیری کالا در طبقات پاساژ نمایش داده می شود . اگر کالا در همین طبقه وجود داشته باشد به رنگ قرمز و اگر در طبقه دیگری باشد به رنگ آبی نمایش داده می شود. به عنوان مثال همانطور که در تصویر زیر می بینید کالای تلویزیون سامسونگ 50 اینچ هم در این طبقه قرار دارد ( به رنگ قرمز نشان داده شده است .) هم در طبقه تلویزیون 50 تا 70اینچ ( به رنگ آبی نمایش داده شده است.)
رنگ قرمز  به معنی عدم امکان درج مجدد این کالا در این طبقه می باشد .
با زدن علامت آموزش سایت ساز یوتاببه طبقه مربوطه ارجاع داده می شوید .

آموزش چیدمان پاساژها
 
کلیه کالا ها را به همین روش در طبقات پاساژ قرار دهید.
 
ابتدا از منوی مدیریت سایت گزینه فروشگاه را انتخاب کنید.
آموزش ایجاد کالا در فروشگاه های سایت ساز یوتاب
برای مرتب سازی کالای برگزیده بر روی قسمت " مرتب سازی کالای برگزیده " کلیک کنید. لیست کالاهای برگزیده باز می شود. کالا های برگزیده را بصورت درگی مرتب کنید ( کالا را بگیرید بکشید و در جای مناسب قرار داده و رها کنید ) سپس گزینه ثبت جابجایی آموزش چیدمان پاساژهای سایت ساز یوتابرا بزنید .

برای مرتب سازی کالای تخفیف ویژه بر روی قسمت " مرتب سازی تخفیف ویژه " کلیک کنید و سپس همچون کالای برگزیده عمل نمایید.
این چیدمان در ترتیب نمایش اسلایدرهای مربوط به این کالاها نقش دارد و اینگونه شما ترتیب نمایش آن اسلایدر ها را مشص می نمایید.
 
توجه : کاربرگرامی تنظیمات شما برای چیدمان کالاها در طبقات فروشگاه به پایان رسید ، شما اکنون می توانید کالاهای خود را در سایت ملاحظه نمایید.

مرتبط با بخش

آماده سازی فروشگاه ساز یوتاب ایجاد کالا در فروشگاه ساز یوتاب چیدمان پاساژ ها (منوهای فروشگاه ساز یوتاب) لیست آموزش ها هدر هوشمند در فروشگاه ساز یوتاب نحوه خرید از فروشگاه های اینترنتی تصاویر منو در فروشگاه ساز بررسی سفارشات فروشگاه اینترنتی کالای برگزیده و تخفیف ویژه ویرایش سریع کالاها در فروشگاه ساز
menusearch