صفحه اصلی ورود به حساب کاربری ورود به حساب کاربری دموی سایت‌ها تماس با ما 9 الی 16 مشاوره رایگان 32918746-025
طراحی سایت یوتاب
سایت ساز یوتاب
سایت ساز یوتاب
همین حالا سایت خود را بسازید
مقالات سئو
»

نقشه سایت چیست ؟ تاثیر نقشه سایت در سئو

نقشه سایت چیست ؟ تاثیر نقشه سایت در سئو

نقشه سایت یا سایت مپ (sitemap) چیست؟
نقشه سایت چه مزیت و کاربردی دارد؟
طراحی نقشه سایت به چه صورت انجام می شود ؟
چگونه نقشه سایت بسازیم ؟
تاثیر نقشه سایت در سئو چیست ؟

در این مقاله با نقشه سایت و کاربرد آن آشنا می شوید و به شما می گوییم چه طور در سایت های طراحی شده توسطسایت ساز آنلاین یوتاب ، نقشه ی سایت خود را مشاهده کنید. همچنین نحوه معرفی نقشه سایت به گوگل وب مستر تولز را مطرح می کنیم ...

نقشه سایت چیست ؟

در روند طراحی سایت، نقشه ی سایت (sitemap) یکی از عوامل موثر بر سئو است و به خزنده های موتور های جستجوگر مانند گوگل کمک می کند که دسترسی آسان تری به صفحات سایتتان داشته باشند و همه ی صفحات سایتتان را شناسایی کنند. کاربرد نقشه ی سایت مثل نقشه ی راهنمای یک فروشگاه یا نمایشگاه بزرگ با غرفه های متعدد است. هر چه قدر سایتتان صفحات بیشتری داشته باشد ، نیاز به ایجاد نقشه سایتضروری تر است زیرا روند شناسایی صفحات برای خزنده ها دشوار تر می شود.
نقشه سایت و تاثیر آن بر سئو
نقشه سایت فایلی ساختاریافته به صورت تصویری یا متنی است و درواقع لیستی از صفحات وب سایت شما می باشد. نقشه ی سایت عاملی موثر در زمینه ی سئو است و اطلاعات دقیقی از محتوا و صفحات سایت در اختیار موتور های جستجوگر می گذارد. در نتیجه بهینه سازی سایت در موتور های جستجوگر با سرعت و کیفیت بیشتری انجام می پذیرد. شرکت گوگل تایید کرده است که قرار دادن نقشه ی سایت ، تاثیر مثبتی بر روی سئو دارد.

نقشه سایت یا سایت مپ مانند تصویر زیر است :

نقشه سایت یا سایت مپ را چگونه به گوگل وب مستر تولز معرفی کنیم


اما چگونه نقشه سایت بسازیم ؟

برای تهیه ی نقشه سایت ابزارهای گوناگونی وجود دارد اما سایت هایی که توسط سایت ساز آنلاین یوتاب طراحی شده اند ، به صورت اتوماتیک دارای نقشه سایت هستند و نیازی نیست نقشه را کدنویسی کنید یا ابزارهای دیگری استفاده نمایید.
 
اگر شما هم از طریق سایت ساز آنلاین یوتاب ، طراحی سایت انجام داده اید ، می توانید نقشه ی سایت خود را در آدرسی که به صورت ذیل است ، مشاهده کنید :
 
yourdomain/sitemap.xml
 
به عنوان مثال اگر آدرس سایت شما : test.ir است ، نقشه ی سایت خود را در این آدرس می توانید مشاهده کنید :
 
test.ir/sitemap.xml


نحوه معرفی نقشه سایت (site map) به گوگل وب مستر تولز یا سرچ کنسول :

اگر وب سایتتان را به تازگی طراحی کرده اید ، می توانید آدرس نقشه ی خود را در ابزار سرچ کنسول یا همان گوگل وب مستر تولز قرار دهید تا خزنده های گوگل نقشه ی سایت شما را سریع تر شناسایی کنند.
در ابزار سرچ کنسول ، در منوی Crawl ، در بخش sitrmaps می توانید آدرس نقشه ی سایت خود را وارد کرده و به گوگل معرفی کنید. 
آموزش استفاده از ابزار گوگل وب مستر تولز یا همان سرچ کنسول را در مقاله های گوگل وب مستر تولز چیست ؟ ( بخش اول )و گوگل وب مستر تولز چیست ؟ ( بخش دوم) مشاهده کنید.

برای طراحی سایت همراه با نقشه سایت اتوماتیک همین حالا اقدام کنید ...
 

مرتبط با بخش

معرفی سایت به موتور جستجوی گوگل سئو چیست و راه های بهینه سازی سئو کلمات کلیدی مناسب چیست؟ بالا شهر نشینی در دنیای مجازی (قسمت اول) بالا شهر نشینی در دنیای مجازی (قسمت دوم) استفاده از متاتگ دیسکریپشن پنج دلیل سرمایه گذاری برای سئو ( چرا باید سایت را سئو کرد ؟ ) تاریخچه سئو مزایای استفاده از ssl چیست ؟ نکات مهم در سئو (1) چگونه تولید محتوا کنیم ؟ نکات مهم در سئو ( 2) تصورات غلط مردم درباره سئو لینک سازی داخلی و تاثیرآن بر سئو چیست چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشیم ؟ 6 تکنیک پرکاربرد در سئوی خارجی

دیدگاه کاربران

(0 دیدگاه)

*نام و نام خانوادگی

* پست الکترونیک

* متن پیام


بستن

*نام و نام خانوادگی

* پست الکترونیک

* متن پیام


menusearch
تماس