صفحه اصلی ورود به حساب کاربری ورود به حساب کاربری دموی سایت ها تماس با ما 9 الی 19 مشاوره رایگان 32918746-025
طراحی سایت یوتاب
سایت ساز یوتاب
سایت ساز یوتاب
بلاگ
»
مقالات سئو
»

۲۰ تیر ۱۳۹۷

نقشه سایت چیست ؟ تاثیر نقشه سایت در سئو

نقشه سایت چیست ؟ تاثیر نقشه سایت در سئو

نقشه سایت یا سایت مپ (sitemap) چیست؟
نقشه سایت چه مزیت و کاربردی دارد؟
طراحی نقشه سایت به چه صورت انجام می‌شود ؟
چگونه نقشه سایت بسازیم ؟
تاثیر نقشه سایت در سئو چیست ؟

در این مقاله با نقشه سایت و کاربرد آن آشنا می‌شوید و به شما می‌گوییم چه طور در سایت‌‌‌‌های طراحی شده توسطسایت ساز آنلاین یوتاب، نقشه ی سایت خود را مشاهده کنید. همچنین نحوه معرفی نقشه سایت به گوگل وب مستر تولز را مطرح می‌کنیم ...

نقشه سایت چیست ؟

در روند طراحی سایت، نقشه ی سایت (sitemap) یکی از عوامل موثر بر سئو است و به خزنده‌‌‌‌های موتور‌‌‌‌های جستجوگر مانند گوگل کمک می‌کند که دسترسی آسان تری به صفحات سایتتان داشته باشند و همه ی صفحات سایتتان را شناسایی کنند. کاربرد نقشه ی سایت مثل نقشه ی راهنمای یک فروشگاه یا نمایشگاه بزرگ با غرفه‌‌‌‌های متعدد است. هر چه قدر سایتتان صفحات بیشتری داشته باشد، نیاز به ایجاد نقشه سایتضروری تر است زیرا روند شناسایی صفحات برای خزنده ها دشوار تر می‌شود.
نقشه سایت و تاثیر آن بر سئو
نقشه سایت فایلی ساختاریافته به صورت تصویری یا متنی است و درواقع لیستی از صفحات وب سایت شما است. نقشه ی سایت عاملی موثر در زمینه ی سئو است و اطلاعات دقیقی از محتوا و صفحات سایت در اختیار موتور‌‌‌‌های جستجوگر می‌گذارد. در نتیجه بهینه سازی سایت در موتور‌‌‌‌های جستجوگر با سرعت و کیفیت بیشتری انجام می‌پذیرد. شرکت گوگل تایید کرده است که قرار دادن نقشه ی سایت، تاثیر مثبتی بر روی سئو دارد.

نقشه سایت یا سایت مپ مانند تصویر زیر است :

نقشه سایت یا سایت مپ را چگونه به گوگل وب مستر تولز معرفی کنیم


اما چگونه نقشه سایت بسازیم ؟

برای تهیه ی نقشه سایت ابزار‌‌‌‌های گوناگونی وجود دارد اما سایت هایی که توسط سایت ساز آنلاین یوتاب طراحی شده اند، به صورت اتوماتیک دارای نقشه سایت هستند و نیازی نیست نقشه را کدنویسی کنید یا ابزار‌‌‌‌های دیگری استفاده نمایید.
 
اگر شما هم از طریق سایت ساز آنلاین یوتاب، طراحی سایت انجام داده اید، می‌توانید نقشه ی سایت خود را در آدرسی که به صورت ذیل است، مشاهده کنید :
 
yourdomain/sitemap.xml
 
به عنوان مثال اگر آدرس سایت شما : test.ir است، نقشه ی سایت خود را در این آدرس می‌توانید مشاهده کنید :
 
test.ir/sitemap.xml


نحوه معرفی نقشه سایت (site map) به گوگل وب مستر تولز یا سرچ کنسول :

اگر وب سایتتان را به تازگی طراحی کرده اید، می‌توانید آدرس نقشه ی خود را در ابزار سرچ کنسول یا همان گوگل وب مستر تولز قرار دهید تا خزنده‌‌‌‌های گوگل نقشه ی سایت شما را سریع تر شناسایی کنند.
در ابزار سرچ کنسول، در منوی Crawl، در بخش sitrmaps می‌توانید آدرس نقشه ی سایت خود را وارد کرده و به گوگل معرفی کنید. 
آموزش استفاده از ابزار گوگل وب مستر تولز یا همان سرچ کنسول را در مقاله های گوگل وب مستر تولز چیست ؟ ( بخش اول )و گوگل وب مستر تولز چیست ؟ ( بخش دوم) مشاهده کنید.

دیدگاه کاربران

(0 دیدگاه)

*نام و نام خانوادگی

* پست الکترونیک

* متن پیام


بستن

*نام و نام خانوادگی

* پست الکترونیک

* متن پیام


menusearch
تماس