025-32918746 ورود
تعرفه هاقالب هاامکانات

کسب و کار موفق در دوران رکود اقتصادی

»کسب و کار موفق در دوران رکود اقتصادی
کسب و کار موفق در دوران رکود اقتصادی

آیا این روزها شما هم در تصمیم گیری برای کسب و کار خود در شرایط رکود اقتصادی دچار تردید شده اید ؟
آیا به تازگی قصد دارید کسب و کار جدیدی را آغاز کنید اما نمی دانیدبهترین شغل در زمان رکودچیست ؟
با چه شیوه ای می توان هزینه های بازاریابی در دوران رکود اقتصادی را به صرفه کرد؟

اگر شما هم می خواهید راهبرد هایی برایکسب و کار موفق در دوران رکود اقتصادیرا بدانید در این مقاله با ما همراه باشید ...

کسب و کار موفق در دوران رکود اقتصادی


در دوران رکود اقتصادی ، مشاغل و کسب و کارها دچار ابهام و سردرگمی می شوند و عده ای حتی کسب و کار خود را تعطیل می کنند.
اما گاهی اوقات بهترین استراتژی این است : با تمام توان فقط ادامه بده!
زندگی انسان ها همواره در طول تاریخ با پستی ها و بلندی های بسیاری همراه بوده است و با وجود این ، ما همیشه در پی پیش بینی آینده هستیم. حتی زمانی که کنترل و تسلطمان بر عوامل مختلف زندگی از بین می رود ، تصویری مبهم از آینده برای خود می سازیم تا در شرایط سخت احساس آرامش و امنیتی نسبی تجربه کنیم.
تصمیم گیری برای کسب و کار ها و مشاغل در دوران رکود، بسیار دشوار است به طوری که بسیاری از افراد را از ادامه کار و یا راه اندازی کسب و کار جدید باز می دارد. از طرفی هم مسلم است که متوقف کردن تلاش ها و بی حرکت بودن در شرایط رکود مانند فرو رفتن در یک باتلاق است و چیزی را تغییر نمی دهد یا بهتر نمی کند. خیلی اوقات تلاش کردن است که باعث امیدواری و ادامه دادنمان می شود.

با تمام توان ادامه بده ... !
 
سهیل رضایی موسس بنیاد فرهنگ زندگی (نهادی معتبر در حوزه روان شناسی تحلیلی-کارل گوستاو یونگ) و متخصص حوزه روانشناسی کسب و کار درباره اوضاع فعلی کشورمان می نویسد :

مهم ترین تصمیمی که افراد با آن روبرو هستند این است که چه باید کرد؟
عموما انتخابی که اکثر آدم ها وسازمان ها انجام می دهند این است که : بگذار ببینیم چه می شود؟
با توجه به سنی که از من گذشته است و در این سن یک جنگ ،یک انقلاب در کشورم (و ده ها انقلاب در سایر کشورها دیده و یا درباره آن خوانده ام) و چندین تحرک و تحول خواهی دیگر هم دیده ام به این جمع بندی رسیده ام که نشستن به انتظار روشن شدن تکلیف ما توسط محیط صرفا برای شما عقب ماندگی و آسیب های غیر قابل جبران به بار خواهد آورد.
بنابراین در چند وقت آینده هر اتفاق قطعی برای کشور رخ دهد روزهای بعد از آن تنها کار و تخصص و خدمت مناسب است که می تواند کشور را به جلو ببرد و راه گشای زندگی شما هم باشد،در این شک ندارم که تحول خواهی ما می تواند بسترهای رشد و شکوفایی را تسهیل کند و هر کدام از ما هم به اندازه وطن دوستیمان موظف به حضور فعالانه در نقد آسیب ها هستیم ، اما هر کدام از ما نباید فراموش کنیم که هیچ اتفاق بیرونی برای خانه و خانواده ما یک ثروت مجانی تولید نخواهد کرد.
پس هم خودمان در تخصص مان اقدام به یادگیری و رشد کنیم و هم به بقیه گوشزد کنیم که رشد وخدمت را متوقف نکنند تا خدای ناکرده کشور صاحب بی تولیدی و بی کیفیتی نگردد،چرا که اگر اینگونه شد، همه چیز به عقب گرد دچار شده و ما متوجه می شویم که دوباره سرجای قبل خود هستیم ...

چه راه حل هایی برای دوره رکود اقتصادی وجود دارد؟

 

اما چه طور می توان ادامه داد؟
نسخه واحدی وجود ندارد. هرکسی شرایطی مخصوص به خودش را دارد و نمی توان روشی برای همه ی افراد ارائه داد. اما راهبرد هایی هستند که می توانند ما را در مسیرمان راهنمایی کنند تا به روش مخصوص خودمان برسیم.

راه حل های دوره رکود اقتصادی

1. تعیین هدف های کوتاه مدت :

تنها از خودت بپرس : گام بعدی چیست؟
هدف های کوتاه مدت مفید و موثری را برای خود قرار دهید تا بتوانید در طول حداکثر یک سال آینده آن ها را محقق کنید. صرفا به این فکر کنید که چه چیزی می تواند شما را یک قدم به جلو ببرد یا باعث شود به عقب پرتاب نشوید. در این شرایط هدف هایی را انتخاب کنید که بتوانید کنترل بیشتری بر آن ها داشته باشید و هر چه کمتر به عوامل و شرایط بیرونی وابسته باشد.

2. راه اندازی کسب و کار آنلاین و جدید :

اگر به تازگی قصد شروع و راه اندازی کسب و کارتان را دارید با لحاظ ریسک هایی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم آغاز به کار کنید. احتمالا بودجه کمی دارید و در شرایط فعلی و افزایش و بی ثباتی قیمت ها ، بهتر است با حداقل هزینه پیش بروید. راه اندازی کسب و کار آنلاین ، یکی از بهترین مشاغل در دوره رکود اقتصادی است. زیرا شما را از تهیه مکانی برای ارائه محصولاتتان بی نیاز می کند و دیگر فرقی ندارد که کجا هستید و یا حتی شغل دیگری دارید یا نه. صرفا باید محصول یا خدمتی که مورد نیاز مردم باشد را در اختیار داشته باشید و به شیوه ای خلاقانه از طریق وب سایتتان ، آن را ارائه دهید.
البته برخی افراد از شبکه های اجتماعی برای کسب و کار آنلاین استفاده می کنند اما شبکه های اجتماعی صرفا راهی کمکی برای بازاریابی اینترنتی شما هستند. زیرا شبکه های اجتماعی در طول زمان دست خوش تغییرات می شوند و بازار جهانی هر روزه برنامه ها و شبکه های اجتماعی جدیدی را به کاربران عرضه می کنند. در شبکه های اجتماعی نمی توان انتظار شرایطی پایدار را داشت و از ارتباط طولانی مدت با مخاطبان و مشتریان اطمینان حاصل کرد.
شما پس از طراحی سایت ، با استفاده از روش های سئوی داخلی و سئوی خارجی می توانید رنک و رتبه سایتتان را بهبود ببخشید و در صفحات موتور های جستجوگر پیشرفت کنید. فقط کمی زمان و حوصله نیاز دارید تا در این کسب و کار کم هزینه و نوین ، موفق باشید. در این رابطه مقاله ی "6 تکنیک پرکاربرد در سئوی خارجی" ، "لینک سازی داخلی و تاثیر آن بر سئو چیست" ، "نکات مهم در سئو" و مقالات دیگر ما در بخش بلاگ یوتاب که مربوط سئو هستند مطالعه نمایید.

 

3. سرمایه گذاری بر کالاها و خدماتی که مردم در شرایط رکود اقتصادی هم به آن ها احتیاج دارند :

 

برایبهبود فروش در زمان رکود ، نیازسنجی کنید. یک سری کالاها و خدمات هستند که شاید اساسی هم نباشند اما مردم حتی در شرایط رکود اقتصادی هم به آن ها احساس نیاز می کنند. به خصوص در عصر جدید که سطح رفاه و توقعات افراد بالا رفته است و در هر صورت روند زندگی انسان ها پرشتاب شده و بر مبنای تکنولوژی پیش می رود. در نتیجه حتی در دوره رکود اقتصادی، درصد زیادی از افراد جامعه قادر نیستند میزان مصرف کنندگی خود را کاهش دهند زیرا سبک زندگی امروزی به صورتی است که خانواده ها و افراد مصرف کنندگی زیادی دارند.
برای داشتن کسب و کار موفق در دوران رکود ، بسیار مهم است که بدانید مردم به چه کالاهایی احساس نیاز می کنند و خواهان چه خدماتی هستند. بر این اساس می توانید در نوع ارائه خدمات و محصولات خلاقیت و نوآوری داشته باشید و نسبت به رقیبان خود برتری یابید.

 

4. سرمایه گذاری در بازاریابی نوین و کم هزینه :

بازاریابی در زمان رکود اقتصادی ، یکی از عوامل با اهمیت در کسب و کار است و فاصله شما از رقیبانتان را تعیین می کند. امروزه رشد روز افزون کاربران فضای مجازی و فراگیر شدن استفاده از اینترنت ، بازاریابی اینترنتی روشی پر طرفدار برای تبلیغ کسب و کار و فعالیت ها شده است و شیوه ای نوین در بازاریابی محسوب می شود.
بازاریابی اینترنتی کم هزینه است و روش های گوناگونی دارد که باید با توجه به نوع محصول یا خدماتتان یک یا چند نوع از این روش ها را به کار ببرید. اگر انتخابتان هوشمندانه باشد و برنامه ای برای بازاریابی تنظیم کنید ، موفق خواهید شد. روش های بازاریابی اینترنتی را در مقاله ی "روش های تبلیغاتی در اینترنت چیست" بخوانید.

5. افزایش تخصص و مهارت :

در دوره رکود اقتصادی می توانید به جای اینکه صرفا افسوس بخورید و استرس ها را تحمل کنید ، در پی افزایش تخصص و مهارت های خودتان باشید و اگر کارکنانی دارید ، آن ها را هم در این مسیر تشویق کنید. امروزه با تخصصی شدن کارها و پیشرفت های چشم گیر شاخه ها و رشته های مختلف علمی ، شما همواره باید در پی افزایش سطح تخصص خود باشید تا بتوانید شرایط موجود را تحلیل کرده و به روز باشید. در این دوره کسب مهارت های بیشتر توسط خودتان و کارکنانتان باعث می شود که سرمایه فکری سازمان یا شرکتتان افزایش پیدا کند و شما برای تصمیم گیری ها و اقدامات بعدی و حتی در شرایط سخت تر ، قوی تر خواهید بود. 

سهیل رضایی موسس بنیاد فرهنگ زندگی و متخصص حوزه روانشناسی کسب و کار دربارهدوران رکود اقتصادی ایران توصیه می کند :

به خودتان و همه همکاران و شرکای کاری یادآوری کنید اینجا خاورمیانه است و خاورمیانه صدها سال است که بر بستر مواج تاریخ مدام ناآرامی ها را تجربه میکند واگر نشسته اید که دوره های طولانی ثبات وقرار را تجربه کنید اینجا ،جای مناسبی برای شما نیست ،پس منتظر نباشید تا این ماجراها حل شود تا تکلیف شما مشخص شود ،چون این هم حل شود باز ماجرای دیگری رخ می دهد و باز هم ماجرای دیگری و اگر هم رخ ندهد این ذهن های ماست که خود خالق ماجرای دیگری خواهد شد!

6. تعمیرات و به روز رسانی کسب و کار :

دوره رکود اقتصادی می تواند فرصتی برای انجام تعمیرات محیطی و نرم افزاری و به روز رسانی کسب و کار باشد. اموراتی که مدت ها است فرصت نداشتید انجام دهید و جزو کارهای اصلی تان هم محسوب نمی شد را می توانید در این زمان انجام دهید و مجهز شوید.

7. توسعه کسب و کار با کم ترین هزینه :

روشی کم هزینه برای توسعه مشاغل و کسب و کار موفق در دوران رکود ، طراحی سایت حرفه ای است. طراحی وب سایتبرای شما دیگر لوکس نیست بلکه ضروری است. امروزه که استفاده از اینترنت فراگیر شده است و بسیاری خدمات دولتی و غیر دولتی از این طریق صورت می پذیرد ، بهترین راه برای توسعه کسب و کارها و احیای مشاغل قدیمی و سنتی به سبکی نوین و خلاقانه ، طراحی سایت و بازاریابی اینترنتی است. طراحی سایت حرفه ای با کمک یک طراحی سایت معتبر می تواند تاثیری مهم در توسعه شغلی تان داشته باشد.
صاحبان مشاغل از طریق طراحی فروشگاه اینترنتی می توانند هزینه ی اجاره و خرید مغازه برای نمایش کالاهای خود را حذف کرده یا کاهش دهند و در کسب و کار خود رونق و توسعه ایجاد کنند.
طراحی سایت حرفه ایباعث می شود ارتباطی موثر و مستقیم با مشتریان و مخاطبان خود برقرار کنید. امروزه طراحی سایت بهترین روش برای معرفی کسب و کار و فعالیتتان است.

طراحی سایت آنلاین یوتاب شما را کمک خواهد کرد تا بهترین کسب و کار در دوره رکود اقتصادی را با کمک بهترین سایت ساز برای خود ایجاد کنید و یکی از بهترین استراتژی ها برای مشاغل در زمان رکود اقتصادی را انتخاب کنید. با سایت ساز آنلاین یوتابمی توانید با قیمت ارزان و در یک دقیقه سایتی با امکانات کامل تحویل بگیرید. علت مناسب بودن قیمت طراحی سایت یوتاب این است که تمامی مراحل فعال سازی سایت شما از لحظه ثبت نام تا لحظه تحویل سایت توسط نرم افزار های سایت ساز یوتاب انجام می شود و در نهایت یک سایت فول امکانات در اختیار شما قرار خواهد گرفت. آموزش تمامی قسمت های پنل مدیریتتان وجود دارد و با پشتیبانی آنلاین ، تلفنی و تیکتینگ 24 ساعته به شما در راه اندازی کسب و کار موفق کمک خواهیم کرد.

طراحی سایت فروشگاهی شروع کنید
طراحی سایت شرکتی شروع کنید
طراحی سایت خبری شروع کنید
طراحی سایت شخصی شروع کنید
طراحی سایت املاکی شروع کنید
دیدگاه کاربران | 0 دیدگاه
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

menusearch