صفحه اصلی ورود به حساب کاربری ورود به حساب کاربری دموی سایت‌ها تماس با ما 9 الی 16 مشاوره رایگان 32918746-025
طراحی سایت یوتاب
سایت ساز یوتاب
سایت ساز یوتاب
همین حالا سایت خود را بسازید
مقالات سئو
»

تاثیر منفی اسکریپت های نامعتبر بر امنیت و سئو سایت

تاثیر منفی اسکریپت های نامعتبر بر امنیت و سئو سایت

اسکریپت چیست ؟
کاربرد اسکریپت
در روندطراحی سایتچیست ؟
محل قرارگیری کد اسکریپت ها در پنل مدیریت سایت هایی که باسایت ساز آنلاین یوتاب طراحی شده اند ، در چه قسمتی قرار دارد ؟
چرا استفاده از کد های اسکریپت نامعتبر می تواند برای امنیت وب سایت خطرساز باشد ؟
استفاده ازکد های اسکریپت نامعتبر چه تاثیری برسئو سایت می گذارد؟

باکس اسکریپت و شمارنده ، دو قسمت از امکانات پنل مدیریت هستند که در بخش تنظیمات سایت > تنظیمات سئو در سایت هایی که توسط سایت ساز آنلاین یوتاب طراحی شده اند وجود دارد. شما می توانید در روند طراحی سایت از اسکریپت های معتبر استفاده کنید.

اسکریپت هایی که بر روی صفحه سایت ها و وبلاگ ها قرار می گیرند ، نوعی زبان برنامه نویسی تحت وب هستند که شامل یک سری دستورات و کدها می باشند. کاربرد اسکریپت خارجی معمولا در مواردی مانند نمایش های ساعت ، تقویم ، اوقات شرعی ، چت آنلاین ، پخش موسیقی آنلاین ، آمارگیر و ... می باشد.

همان طور که می دانید سایت هایی هستند که این اسکریپت های تحت وب را بر اساس کد های خودشان می سازند و عرضه می کنند. مدیران وب سایت ها نیز از این اسکریپت ها در سایت خود استفاده می کنند. (به این صورت که کد اسکریپت را در باکس هایی که در پنل مدیریت قرار دارد و یا در کد قالب جایگذاری می کنند)

اسکریپت های خارجی کد هایی خارج از سایت شما هستند ، پس حتما باید معتبر باشند. در غیر این صورت می توانند بسیار خطرساز شوند. به خصوص اسکریپت هایی که از سایت های نامعتبر داخلی دریافت می کنید مضرات زیادی برای وب سایت شما خواهند داشت.


در ذیل سه علت خطرساز بودن کد های اسکریپت نامعتبر را بیان می کنیم :

1. تهدید امنیت وب سایت برای مدیران و کاربران

سایت هایی که از آن ها اسکریپت دریافت کرده اید ، از کدهای خودشان در اسکریپت ها استفاده می کنند و زمانی که شما این کدها را در پنل مدیریت خودتان قرار می دهید ، آن ها به راحتی می توانند به کوکی های مدیران وب سایت و کاربران(اعضا) سایت دسترسی یابند. از این جهت استفاده از اسکریپت های نامعتبر امنیت سایت را به شدت پایین می آورد و یک نوع تهدید محسوب می گردد.

2. تاثیر منفی اسکریپت بر روی سئو سایت (بهینه سازی سایت برای موتور های جستجوگر)

الف) معمولا وب سایت هایی که این نوع خدمات را ارائه می دهند ، به خصوص سایت های داخلی ، از سرور های ضعیف استفاده می کنند در نتیجه اسکریپت هایی که از آن ها دریافت می کنید باعث کاهش سرعت سایتتان می شود. و زمانی که سرعت سایتتان پایین باشد ، تاثیر منفی بر سئوی سایتتان می گذارد.
ب) در بعضی از این اسکریپت ها ، (IFrame (Inline Frame هایی وجود دارد که اگر در صفحه وب سایتتان قرار بگیرد ، تاثیر منفی بر سئوی سایتتان خواهد گذاشت زیرا این IFrame ها متعلق به سایت خودتان نیستند.

شرکت طراحی سایت آنلاین یوتاب به شما توصیه می کند که از سایت های نامعتبر برای دریافت اسکریپتاقدام نکنید و به سئو سایت و امنیت وب سایت خود اهمیت دهید. امنیت وب سایت یکی از مهم ترین نکات در طراحی فروشگاه اینترنتی و یا طراحی سایت حرفه ای است که به سایت شما اعتبار می بخشد.
، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

مرتبط با بخش

معرفی سایت به موتور جستجوی گوگل سئو چیست و راه های بهینه سازی سئو کلمات کلیدی مناسب چیست؟ بالا شهر نشینی در دنیای مجازی (قسمت اول) بالا شهر نشینی در دنیای مجازی (قسمت دوم) استفاده از متاتگ دیسکریپشن پنج دلیل سرمایه گذاری برای سئو ( چرا باید سایت را سئو کرد ؟ ) تاریخچه سئو مزایای استفاده از ssl چیست ؟ نکات مهم در سئو (1) چگونه تولید محتوا کنیم ؟ نکات مهم در سئو ( 2) تصورات غلط مردم درباره سئو لینک سازی داخلی و تاثیرآن بر سئو چیست چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشیم ؟ 6 تکنیک پرکاربرد در سئوی خارجی

دیدگاه کاربران

(0 دیدگاه)

*نام و نام خانوادگی

* پست الکترونیک

* متن پیام


بستن

*نام و نام خانوادگی

* پست الکترونیک

* متن پیام


menusearch
تماس