025-32918746 ورود
تعرفه هاقالب هاامکانات

تاثیر اینستاگرام در رتبه سایت

»تاثیر اینستاگرام در رتبه سایت
تاثیر اینستاگرام در رتبه سایت

تاثیر شبکه های اجتماعی در بازدید سایت

عضویت و فعالیت در شبکه های اجتماعی، یکی از روش های مهم سئو خارجی است که می تواند بر روی رتبه سایت و افزایش بازدید از سایتتان موثر باشد. شبکه های اجتماعی یکی از روش های با اهمیت بازاریابی اینترنتی برای معرفی سایت و کسب و کار شما به مخاطبان هستند.

 

اینستاگرام جایی برای ثبت لحظه های بزرگ و کوچک زندگی آدم ها و اشتراک گذاشتن با یکدیگر است. این برنامه مدتی است که یکی از شبکه های اجتماعی پرکاربرد در ایران است. اینستاگرام در طول زمان امکانات جدیدی اضافه کرده و استقبال روز افزونی از سوی کاربران داشته است. امکانات اینستاگرام و عضویت بسیاری از افراد از تمامی اقشار و گروه های جامعه در این برنامه، باعث شده بستر مناسبی برای معرفی اشخاص، شرکت ها و کسب و کارها فراهم شود.

 

این روزها خیلی از افراد اقدام به معرفی و سفارش گرفتن محصولات خود در پیج های اینستاگرام کرده اند. اما پیج اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی به دلایل زیادی، راه های مطمئنی برای فروش محصولات نیستند. (در مقاله " پس از فیلتر شدن تلگرام چگونه به فروشمان ادامه دهیم " به این مقوله و دلایل آن پرداخته ایم)

 

شبکه های اجتماعی نمی توانند جای یک وب سایت فروشگاهی معتبر را بگیرند. آن هم زمانی که با وجود سایت ساز هایی مثل سایت ساز یوتاب ، روند طراحی سایت حرفه ای اینقدر آسان شده است. شبکه های اجتماعی راهکارهایی مناسب و کمکی برای تبلیغات و بازاریابی سایت و کسب و کار هستند که می توانند موجب افزایش بازدیدهای واقعی و ایجاد مشتریان یا مخاطبان وفادار شوند.

تاثیر اینستاگرام در رتبه سایت و افزایش بازدید سایت

 

راهکارهای افزایش بازید سایت با استفاده از بهبود فعالیت در اینستاگرام :

در این مقاله راهکارهایی برای بهبود فعالیت شما در اینستاگرام که منجر به افزایش بازدید از سایت و ایجاد مشتریان یا مخاطبان ثابت و وفادار شود، پیشنهاد می کنیم : 

 

1. ایجاد بیزنس اکانت در اینستاگرام

 

اگر هنوز هم پیج شما یک اکانت شخصی یا پروفایلی است، اینستاگرام خود را آپدیت کنید و به بخش edit profile بروید و business tools ایجاد کنید. در یکی از مراحل اینستاگرام از شما می خواهد که اکانت فیسبوک خود را وارد کنید. اگر اکانت فیسبوک هم نداشته باشید، مراحل ایجاد بیزنس اکانت کامل نمی شود اما حالت ظاهری پیج شما تغییر می کند و شماره و ایمیل شما برای تماس در بیو پیج قرار می گیرد که این امر برای کسب و کار شما بسیار اهمیت دارد. شماره تماس و ایمیل شما در دسترس مخاطبان قرار می گیرد.

همچنین دقت کنید که حتما شماره تماسی را قرار دهید که در دسترس باشد و بتوانید پاسخگو باشید. به خصوص این امر برای مدیران وب سایت های فروشگاهی اهمیت زیادی دارد.

 

2. لینک وب سایت در بیو

 

یکی از بدیهی ترین نکات در اینستاگرام که اغلب رعایت می شود، قرار دادن لینک وب سایت در بیو پیج است. همانطور که می دانید در کپشن های پست های اینستاگرام، امکان لینک کردن آدرس ها وجود ندارد. پس بهترین مکان برای قرار دادن آدرس وب سایت به صورت لینک در بیو پیج است. معمولا این قسمت را به روزرسانی نمی کنند اما شما می توانید گاهی برای ایجاد دسترسی آسان تر برای کاربران، به جای لینک صفحه اصلی، لینک صفحه ای از سایتتان که لازم است را قرار دهید.

 

3. وجه تمایزتان از دیگران را در بیو درج کنید

 

بیو پیج شما تاثیر زیادی دارد. اولین چیزی که افراد از صفحه شما می بینند، بیو پیج است. در ذهنتان به این سوالات پاسخ دهید که : چه چیزی شما را از دیگران متمایز می کند؟ کالا یا خدمات شما چه ویژگی خاص و برجسته ای دارد؟ چه نکته برجسته ای در کار و فعالیت شما وجود دارد؟ مثلا اگر شما فروش محصولات غذایی بدون گلوتن یا اورگانیک دارید حتما این توضیح را در بیو صفحه تان درج کنید. یا اگر نصب سریع یا ارسال رایگان کالا، وجه تمایز شما از رقبایتان است، حتما در این قسمت بنویسید. البته به مختصرترین و گویاترین شکل و به گونه ای که ایجاد جذابیت کند . با این کار شما می توانید بازدیدکنندگان را تشویق کنید تا پست های شما را مشاهده کنند که در نهایت می تواند باعث افزایش فالوئرها نیز بشود.

 

4. پست هایی ویژه اینستاگرام داشته باشید

 

معمولا کسب و کار ها مایل اند که در شبکه های اجتماعی مختلفی فعال باشند. این کار اگر به درستی انجام شود، یکی از روش های موثر در سئو خارجی است و می تواند موجب افزایش بازدیدهای سایت شود. اما خیلی اهمیت دارد که همزمان پست هایی با محتوای یکسان(تصویر و متن یکسان) روی تمامی پیج هایتان قرار ندهید. هر یک از شبکه های اجتماعی پلت فرم و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. مثلا فعالیت در اینستاگرام مبتنی بر تصاویر و ویدئو هاست. یا در تلگرام متون و اخبار اهمیت ویژه ای دارند. توییتر به اطلاع رسانی های کوتاه و جدید مربوط می شود. در نتیجه نمی توان در همه ی شبکه های اجتماعی به شکلی یکسان فعالیت کرد.

توجه داشته باشید که اگر مایلید هر یک از شبکه های اجتماعی تان در جایگاه خود اهمیت داشته باشند و بازدیدکنندگان و دنبال کنندگان خاص خود را داشته باشند، باید شکل محتواگذاری تان هم در آن ها متفاوت باشد. تا حد امکان مطالب متفاوت یا حداقل با بیان و ارائه ی متفاوتی در آن ها قرار دهید.

اینستاگرام شبکه اجتماعی پرکاربرد میان عموم مردم است. تصاویر تاثیر زیادی در ذهن مخاطب دارد و باعث می شود در ذهنشان ثبت شوید. شما می توانید با تصاویر جذاب و متناسب، تاثیرگذار باشید. سعی کنید پست هایی مخصوص اینستاگرام طراحی کنید و از کپشن های طولانی برای پست هایتان ننویسید. بازدیدکنندگان برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر می توانند از سایتتان بازدید کنند.

 

       

فراموش نکنید که اصل فعالیت شما در سایتتان است و شبکه های اجتماعی بازو های کمکی برای برقراری ارتباط موثرتر با مخاطبان هستند

 

 

5. کیفیت تصاویر اهمیت زیادی دارد

 

اینستاگرام یک پلت فرم بصری است و کیفیت تصاویری که شما در پست هایتان استفاده می کنید حرف اول را می زند و باعث ارزیابی بازدیدکنندگان از صفحه شما می شود. اینکه آن ها پیج شما را دنبال کنند یا نه، به کیفیت و زیبایی تصاویری که قرار می دهید، ارتباط دارد. تفاوتی هم نمی کند که شما در چه زمینه ای فعالیت می کنید. در هر صورت اینستاگرام است و تصاویر در آن حرف اول را می زنند. به خصوص اگر شما کالا و محصولاتی برای ارائه دارید،استفاده از تصاویر با کیفیت پایین، این معنی را در ذهن مخاطبان ایجاد می کند که کالاها و محصولات شما هم بی کیفیت است. پس ارزشش را دارد زمان بگذارید و از عکس های باکیفیت و زیبا استفاده کنید یا حتی از یک عکاس کمک بگیرید.

شما حتی می توانید تم رنگی خاصی یا از نوع خاصی از تصاویر در پست هایتان استفاده کنید یا نظم متفاوتی به پست های خود بدهید تا جذابیت های بصری ایجاد نمایید.

 

6. ارتباط و تعامل

 

یکی از مواردی که می تواند محبوبیت شما را افزایش دهد، ایجاد ارتباط دو طرفه و تعامل با فالوئرها و بازدیدکنندگان است. زمانی که شما به کامنت ها با حوصله پاسخ می دهید و از پیشنهادات و انتقادات آن ها استقبال می کنید، این معنا را در ذهن مخاطبان به وجود می آورید که به آن ها اهمیت می دهید و برایشان زمان می گذارید. اگر صرفا چند وقت یک بار پست ها و استوری های تبلیغاتی قرار دهید و درصدد برقراری تعامل با مخاطبان نباشید، بعد از مدتی آن ها نیز علاقه ای به دنبال کردن شما نخواهند داشت.

 

7. استفاده از مشارکت فالوئر ها

 

برای ایجاد انگیزه و حس وفاداری در مشتریان یا مخاطبان، از مشارکت آن ها استفاده کنید. در پست ها و استوری هایتان نظرسنجی کنید، از آن ها بخواهید بعد از خرید محصولات شما یا در حین استفاده از خدماتتان، تصویر یا ویدئو ارسال کنند. شما هم تصاویر آن ها را در استوری و پست ها قرار دهید و معرفی شان کنید.

 

8. صرفا تبلیغ کننده کالا ها یا خدمات خود نباشید

 

سعی کنید صرفا یک تبلیغ کننده نباشید. گرچه معرفی محصولات و خدمات مهم ترین فعالیت شما در پیجتان است اما سعی کنید هر از گاهی هم سرگرم کننده باشید یا اطلاعات جدید و آموزنده ای مرتبط با فعالیتتان در اختیار مخاطبان قرار دهید. در واقع طوری باشید که افراد از دیدن پست های صفحه شما احساس خوبی داشته باشند یا برایشان جالب و مفید باشد.

مثلا می توانید هفته ای یک بار به پرسش های مخاطبان به صورت ویدئو ، استوری یا لایو پاسخ دهید. مطالب مفید یا تصاویر  جذاب مرتبط با کارتان قرار دهید. البته هیچ گاه نباید از مسیر اصلی کارتان منحرف شوید یا بخواهید صرفا سرگرم کننده باشید. پست های غیر کاری و غیر تبلیغی تان هم باید با موضوع کار و فعالیتتان مرتبط باشد.

 

9. تبلیغات در پیج های با فالوور (دنبال کننده) های واقعی

 

یکی از راه های تبلیغاتی که در اینستاگرام رایج شده است، تبلیغات در پیج هایی است که دنبال کنندگان زیادی دارند. اما نکته ای که در این میان وجود دارد این است که فالوئرهای پیجی که می خواهید در آن تبلیغ کنید، واقعی هستند یا فیک و غیر واقعی؟ یک سری از پیج های اینستاگرام، فالوئر ها را خریداری می کنند. این پیج ها نمی توانند تاثیری در جذب مخاطب و مشتری برای شما داشته باشند.

پیج هایی که واقعا محبوبیت دارند و برای کاربرانشان مفید یا جالب هستند، فالوئر های واقعی دارند. اگر هم تبلیغاتی در آن ها انجام شود، توسط فالوئرها دیده می شود و مورد استقبال قرار می گیرد. به خصوص اگر کالا یا خدمات شما یکی از نیاز های مشترک فالوئر های آن پیج باشد و به موضوع فعالیت آن ها هم مرتبط باشد.

برای اینکه متوجه شوید فالوئر های یک پیج واقعی هستند یا غیر واقعی، می توانید آی دی پیج را در socialblade سرچ کنید و نمودار زمانی اضافه شدن فالوئرها به پیج مورد نظرتان را ببینید. اگر فالوئرها واقعی باشند، نمودار رشد تدریجی دارد. اما اگر غیرواقعی باشند افزایش های ناگهانی در نمودار قابل مشاهده است.

به عنوان مثال به دو صورتی که در تصاویر زیر قابل مشاهده است :

 

نمودار مربوط به افزایش طبیعی دنبال کنندگان

نمودار مربوط به افزایش طبیعی دنبال کنندگان

 

نمودار مربوط به دنبال کنندگان غیرواقعی

نمودار مربوط به دنبال کنندگان غیرواقعی اینستاگرام

 

10. لینک در استوری

 

لینک در استوری تاثیر مطلوبی برای بازدید از سایتتان دارد. در استوری هایتان کالاها و محصولات جدید را معرفی کنید، برای جشنواره ها و تخفیف ها اطلاع رسانی نمایید و حتما استوری هایتان را به صفحات مرتبطی که در سایتتان هست لینک کنید. در این صورت افراد برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شما هدایت می شوند و بازدید می کنند.

 

11. نمایش کالاها یا خدمات در استوری

 

استوری اینستاگرام امکان دیده شدن را افزایش می دهد و جایی است برای نمایش داستان ها و اتفاقات روزانه شما. استوری می تواند برای نمایش کالای مهم، پرمخاطب یا تخفیفی کاربرد داشته باشد. استوری از روند ساخت یا تولید محصولات و کالاها می تواند برای مشتریان جالب و مفید باشد. اگر این کار را با دقت و زیبایی انجام دهید، برای جذب مشتریان جدید نیز می تواند سودمند باشد. مثلا اگر شما یک کارگاه تولیدی دارید یا کیف های دست ساز درست می کنید، می توانید از روند کارتان استوری قرار دهید. یا اگر فروش محصولات خوراکی دارید، از روند آماده سازی غذاها می توانید استوری قرار دهید. همچنین اگر ارائه دهنده خدمات هستید، مثلا کلاس های آموزشی برگزار می کنید یا گروه محیط زیستی هستید، می توانید روند آماده سازی جلسات یا فعالیت هایتان استوری قرار دهید و وقایع روزانه تان را با دنبال کنندگان به اشتراک بگذارید. آدم ها از دیدن پشت صحنه کارها لذت می برند و باعث ایجاد حس دوستی و صمیمت می شود.

 

12. استفاده درست و به موقع از لایو اینستاگرام

 

لایو اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که دقایقی طولانی تر از استوری، به صورت آنلاین با مخاطبان خود در تماس باشید. لایو جای خوبی برای پاسخگویی به پرسش های کاربران است. همچنین می توانید قسمتی از کلاس ها، جلسات یا روند کارتان را با آنها به اشتراک بگذارید. البته از لایو فقط در مواردی استفاده کنید که مطمئن هستید برای دنبال کنندگان شما می تواند جالب باشد یا نکته جدیدی داشته باشد. استفاده نامناسب و بی موقع از لایو اینستاگرام احساس خوبی برای مخاطبان ایجاد نمی کند و باعث می شود به طور کلی احساس کنند که لایو های شما برایشان بی فایده است و نکته جالبی هم ندارد. همچنین از طولانی کردن بیش از حد لایو خودداری کنید.

 

 

نتیجه گیری :

تاثیر اینستاگرام در بازدید از سایت

در انتها توجهتان را مجددا به این نکته جلب می کنیم که اینستاگرام جامعه ای است که شما هم عضوی از آن هستید. جامعه ای که طیف های مختلفی از آدم ها در آن حضور دارند. فراموش نکنید که شما برای دنبال کنندگان یا فالوئرهایتان تولید محتوا می کنید و هدف شما ارائه بهترین خدمات به آن هاست و باید به بهترین شکل خودتان را معرفی نمایید. کاری که شما می توانید انجام دهید این است که ضمن تعامل موثر با مخاطبان ، جذابیت های متناسبی برای آن ها ایجاد کنید. شما به این توانایی نیاز دارید که بتوانید خودتان را جای مخاطبان و مشتریان بگذارید و از دیدگاه آن ها نگاه کنید تا دریابید که آن ها به چیزهایی نیاز دارند و مایل اند شما را چگونه ببینند.

 

نکته مهم دیگر این است که یک پیج اینستاگرام محبوب یا جالب، کافی نیست. شما ابتدا باید در روند طراحی سایت خود حرفه ای عمل کنید. از تصاویر کم حجم و با اندازه مناسب استفاده کنید. صفحات و منوهای کاربردی برای سایتتان بسازید. اطلاعات کامل و دقیق روی سایتتان قرار دهید. سایت شما مرجع است و قرار است صفحه ها و پیج های شما در شبکه های اجتماعی به آن لینک شوند.

 

امیدواریم این مقاله از بلاگ یوتاب برای شما مفید باشد و مورد استفاده شما قرار بگیرد ...

طراحی سایت فروشگاهی شروع کنید
طراحی سایت شرکتی شروع کنید
طراحی سایت خبری شروع کنید
طراحی سایت شخصی شروع کنید
طراحی سایت املاکی شروع کنید
دیدگاه کاربران | 1 دیدگاه
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

Amir.arabzadeh121@gmail.com
سلام امروز به ذهنم رسيد که سايت بزنم و اميدوارم که بگيره
پاسخ یوتاب سلام . حتما اقدام نمایید . فعالیت در شبکه های اجتماعی باید برای تبلیغات سایت شما باشد و اصل فعالیت خود را توسط یک سایت حرفه ای انجام دهید . سایت به کسب و کار شما هویت می بخشد . حتما همین امروز اقدام کنید حتما موفق خواهید شد .
menusearch