025-32918746 ورود
تعرفه هاقالب هاامکانات

چگونه URL مناسب سئو را بسازیم ؟

»چگونه URL مناسب سئو را بسازیم ؟
چگونه URL مناسب سئو را بسازیم ؟

URL چیست ؟
چگونه URL بسازیم ؟

در روند طراحی سایت ، URLچه تاثیری بر سئو سایت دارد؟
برایساخت URL دلخواهچه نکاتی را باید رعایت کنیم؟
بهترین URLچه ویژگی هایی دارد؟
ساختار URL انگلیسی بهتر است یا URL فارسی؟ تفاوت این دو چیست؟

  • URL چیست ؟

 
URLمخفف Uniform Resource Locator است که برای مشخص کردن آدرس ها در شبکه جهانی وب مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع تمام صفحاتی که در اینترنت وجود دارند و نمایش داده می شوند ، دارای یک آدرس و نشانی هستند که به آنURL گفته می شود.

هر صفحه ای که در وب سایت شما نمایش داده می شود یک آدرس URL دارد. URL ها بلوک های ساختمان وب سایت شما هستند پس اهمیت آن ها را دست کم نگیرید. به ویژه آدرس های صفحات مهم وب سایت مانند منو ها ، فرم ها و ... از اهمیت بیشتری برخوردارند.
به طور کلی در روند طراحی سایت، URL ها هر چه قدر قابل فهم تر و ساده تر باشند ، از لحاظ بصری زیبا تر اند و برای مخاطبان و موتور های جستجوگر امتیاز بیشتر و بهتری خواهند داشت. با URL های نامناسب وب سایت شما از بین نمی رود اما قطعا انتخاب بهترین URL ها به سئو سایت شما کمک بسزایی خواهد کرد.
 
  • چگونه URL بسازیم ؟

 
اخیرا سایت سازآنلاین یوتاب امکان جدیدی بر روی پنل مدیریت کاربران قرار داده است که اگر از اعضای خانواده یوتاب وب باشید حتما آن را مشاهده کرده اید. یک بخش تنظیمات لینک ها در پنل مدیریت ایجاد شده و همچنین باکس یا جعبه لینک مجازی در تنظیمات تمامی صفحاتی که می خواهید برای سایت ایجاد کنید اضافه شده است. برای استفاده از بخش تنظیمات لینک ها حتما از آموزش "ساختار آدرس URL" برای تنظیمات این بخش استفاده کنید.

باکس لینک مجازی به شما این امکان را می دهد که آدرس یا URL دلخواهخودتان را برای هر کالا ، مطلب ، خبر ، مقاله ، منو و ... بنویسید. البته همچنین اگر عنوان خاصی مد نظر ندارید می توانید از حالت پیش فرض استفاده کنید که بر اساس عنوان مطلب و یا کالا و اینکه در چه منویی قرار دارد به شما لینک پیش فرض و پیشنهادی می دهد.

اگر می خواهید از این امکان جدید به بهترین شکل استفاده ببرید و تاثیر مثبتی بر سئو سایت خود بگذارید ،
  • نکات نوشتن url خوب

برای نوشتن بهترین URL به نکات زیر توجه کنید :

 

1. حروف ربط یا اضافه را حذف کنید

برای نوشتن لینک مجازی ، لزومی ندارد که حتما از عنوان مطلبتان استفاده کنید. یک آدرس مناسب ، آدرسی است که در آن کلمات بی اهمیت به موضوع درج نشده باشد و بهتر است عبارت باشد نه یک جمله کامل. همچنین در لینک مجازی از حروف ربطی مثل "و" ، "پس" ، "که" ، "در" و در انگلیسی مانند "and" ، "or" ، "that" استفاده نکنید.
برای مثال به جای نوشتن : 7 راه که برای بهبود سلامتی شما مفید است ، بنویسید :
"7 راهکار برای بهبود سلامتی" یا " 7ways to Improve Wellness "

2. از کلمات کلیدی مهم استفاده کنید

در آدرس URL از یک یا دو کلمه کلیدی مهم استفاده کنید. البته در صورتی این نکته را به کار ببرید که کلمات کلیدی تان با محتوا مطابقت داشته باشد. کاربران اینترنت کلمات کلیدی را در موتور های جستجوگر سرچ می کنند پس اگر در آدرس شما از کلمات کلیدی مهم متنتان استفاده شده باشد ، می تواند تاثیر مثبتی بر سئو سایت داشته باشد.

3. سازگاری آدرس url با عنوان مطلب

بهتر است آدرس با عنوان مطلب همخوانی و سازگاری داشته باشد. در این صورت هم برای مخاطبان قابل درک تر خواهد بود و هم اینکه از لحاظ بصری زیباتر است و آدرس URL مناسب تری محسوب می شود.

4. آدرس url قابل فهم و خواندن باشد

به طور کلی هر چه قدر آدرس URL خوانایی بیشتری داشته باشد برای مخاطبانتان بهتر است و ارتباط بهتری با آن برقرار می کنند. حتی اگر بخواهند می توانند به راحتی آدرس را به خاطر بسپارند و در مواقع لزوم تایپ کنند. همچنین بهتر است از درج آدرس های پیچیده و تو در تو بپرهیزید. یعنی اگر می خواهید بر اساس عنوان منوها و زیرشاخه ها URL بنویسید ، بیشتر از سه زیرشاخه یا منو را در آدرس درج نکنید.

5. آدرس url کوتاه مناسب تر است

به صورت کلی ترجیح با آدرس URL های کوتاه تر است. سعی کنید URL تا حد امکان طولانی نباشد. URLهای کوتاه تر می توانند در صورت لزوم به راحتی توسط خودتان یا مخاطبین و مشتریانتان تایپ شوند. همچنین مزیت دیگر URL های کوتاه این است که در شبکه های اجتماعی مثل توییتر که محدودیت کاراکتر در لینک دهی وجود دارد و اگر آدرس طولانی باشد آن را ناقص نمایش می دهد ، آدرس های کوتاه تر مناسب هستند.

6. از علائم استفاده نکنید

در آدرس URL تا زمانی که واقعا لازم نباشد از علامت هایی نظیر ، ! ؟ / % # و ... استفاده نکنید یا در صورت لزوم کمتر به کار ببرید. علامت ها خواندن آدرس را دشوار می کنند و ممکن است خطای URL رخ دهد.

نکته : به این نکته توجه داشته باشید که در صفحات وب سایتتان نمی توانید از URL تکراری استفاده کنید و هر صفحه ای باید آدرس مخصوص خود را داشته باشد.
 
  • تفاوت url های فارسی و انگلیسی چیست

 
یکی از سوالاتی که از ما بارها پرسیده شده ، این است کهدرج URL فارسی بهتر است یا انگلیسی؟
اینکه شما در قسمت لینک مجازی ، از واژه های فارسی استفاده می کنید یا انگلیسی ، بستگی به سلیقه شخصی خودتان و مخاطبانتان دارد. تفاوت زیادی بین این دو وجود ندارد اما به نظر می آید کهURL های انگلیسی برای سئومناسب تر هستند زیرا کوتاه تر و ساده تر نمایش داده می شوند.
تفاوت اصلی URL فارسی و انگلیسی در این است که زمانی که می خواهید URL های فارسی را در جایی قرار دهید ، با کاراکتر و علامت نمایش داده شده و طولانی دیده می شوند.

به عنوان مثال URL مقاله ای که در رابطه با اسکریپت های نامعتبر و تاثیر آن بر امنیت و سئو سایت نوشتیم ، فارسی است و در اینجا آن را قرار می دهیم . حال ببینید که چگونه نمایش می دهد :
 
https://utabweb.net/%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%86%D9%81%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D9%BE%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%B1
اما مقاله چرا سئو سایت طول می کشد ، با url انگلیسی نوشته شده و وقتی آن را در جایی قرار می دهیم ، به همان صورتی که نوشته شده نمایش داده می شود :

https://utabweb.net/how-long-does-seo
بنابراین اگر امکان آن را دارید بهتر است انگلیسی درج نمایید . برای این منظور از گوگل ترنسلیت یا مترجم گوگل نیز میتوانید استفاه نمایید .
در شرکت طراحی سایت یوتاب با ارائه این نکات بصورت مقاله و قرار دادن امکانات مناسب برای سئو همه تلاشمان را می کنیم تا بتوانیم شما را در راه رسیدن به سئوی موفق برای وب سایت هایتان یاری کنیم . اگر نیاز به مقاله خاصی در زمینه ای داشتید حتما با ما در ارتباط باشید .
طراحی سایت فروشگاهیشروع کنید
طراحی سایت شرکتیشروع کنید
طراحی سایت خبریشروع کنید
طراحی سایت شخصیشروع کنید
طراحی سایت املاکیشروع کنید
دیدگاه کاربران | 1 دیدگاه
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

menusearch