صفحه اصلی ورود به حساب کاربری ورود به حساب کاربری دموی سایت‌ها تماس با ما 9 الی 15 مشاوره رایگان 32918746-025
طراحی سایت یوتاب
سایت ساز یوتاب
سایت ساز یوتاب
همین حالا سایت خود را بسازید
مقالات سئو
»

چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشیم ؟

چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشیم ؟

چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشیم

این مقاله برای همه و مخصوصا برای افرادی که اقدام بهطراحی سایت فروشگاهی کرده اند مناسب است . اگر سایت خود را از طریق یک سایت ساز حرفه ای ساخته اید و یا خودتان با فروشگاه ساز های رایگان آن را طراحی کرده اید و یا حتی از یک شرکت طراحی سایت برای طراحی فروشگاه اینترنتی خود استفاده کرده اید ، فرقی ندارد .
در هر صورت اکنون نکته مهم محتوای داخل فروشگاه و نحوه درج کالا و افزایش میزان فروش شما می باشد .
اگر فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرده اید احتمالا به دنبال یافتن سوالاتی مانند سوالات زیر هستید :
- چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشیم
- چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم
- چگونه مشتری جذب کنیم 
- چگونه فروش بیشتری داشته باشیم  
در گام اول برای افزایش فروش اینترنتی باید این دید را داشته باشید که کاربران و مشتریان فروشگاه اینترنتی شما ، شما را به عنوان فروشنده نمی بینند و بنابراین اگر می خواهید فروش خوبی داشته باشید سایت شما باید پاسخگوی همه سوالات مهم آن خریداران باشد .


* چه اطلاعاتی باید در سایت فروشگاهی خود درج کنیم ؟

مشتری باید بداند قصد خرید از چه شخص یا شرکتی را دارد . اطلاعات تماس اعم از آدرس ، شماره تلفن ، ایمیل و سایر راه های ارتباطی خود مانند شبکه های اجتماعی را درج نمایید .
وجود این اطلاعات در سایت حتی اگر مشتری با شما تماسی نگیرد باز هم اطمینان خاطر به او می دهد و این حس اعتماد باعث می شود خرید از سایت شما را با خیالی آسوده تر انجام دهد .
مهمترین چیز در سایت شما کالاهای شما هستند . مشتری حق دارد بداند چه چیزی را خریداری می کند . اطلاعات کامل در رابطه با کالای خود بنویسید .
 
1. درج اطلاعات ساختاری کالا

حداقل اطلاعاتی که می توانید از یک کالا درج کنید همان اطلاعات داخل بوروشور آن است .
مثلا نگویید کالای من لیوان است و مشخص است که لیوان چیست ! در رابطه با یک لیوان ساده نیز می توان اطلاعات بسیاری درج کرد . مانند : عمق لیوان ، جنس و مواد سازنده ، موارد استفاده که برای نوشیدنی داغ مناسب است یا خیر ، رنگ آن و ...   .


بسته به نوع کالا اطلاعاتی شامل
سایز ، رنگ ، جنس ، کیفیت مواد سازنده ، موارد استفاده ، مناسب برای چه رده ی سنی ، نحوه استفاده ، معایب ، مزایا و ...
باید حتما درج شوند .


 
 
2. درج اطلاعات ترغیبی

شما باید به گونه ای این اطلاعات را درج کنید که هرگونه سوال کاربر در رابطه با آن را تحت پوشش قرار دهد . فرض کنید آنجا در حضور مشتری هستید و می خواهید برای کالای خود توضیح داده و اصطلاحا بازار گرمی کنید . هر آنچیزی که به یک مشتری واقعی در مغازه یا فروشگاهتان می گویید و او را به خرید تشویق می کنید ، باید در فروشگاه اینترنتی شما نوشته شده باشد . ( البته با رعایت اصل صداقت )

3. درج تصویر کالا


زیبایی بصری در خرید مشتری و جذابیت فروشگاه اینترنتی شما بسیار موثر است . از کالا تصویر درج کنید . از همه زوایای مختلف کالا تصویر درج کنید .
همچنین درج تصویر سه بعدی در برخی کالاها می تواند بسیار تاثیر گذار باشد .

4. درج تصویر رنگ بندی کالا
اگر کالای شما چند رنگ دارد حتما تصویر رنگ های مختلف آن را درج نمایید. اینگونه قدرت انتخاب مشتری در خرید آن کالا باز است . رنگ بندی های مختلف از یک کالا می تواند سلایق زیادی را جذب کند و در نتیجه فروش شما را بیشتر کند .

5. درج فیلم از کالا 
وجود فیلم نیز همانند تصویر در خرید کالا تاثیر دارد . اگر فیلمی از نحوه کارکرد کالای خود دارید حتما در سایت درج کنید .

6. گارانتی 
اگر کالای شما دارای گارانتی خاصی است آن را درج نمایید . این نکات مهم هستند . به مشتری اطمینان خاطر دهید فروش پایان راه شما نیست و درصورتیکه مشکلی برای کالا پیش بیاید خدمات پس از فروش به مشتری ارائه می شود .

7. نمودار تغییرات قیمت
اگر کالای شما دچار نوسانات قیمت بوده است می توانید نمودار تغییر قیمت آن در بازه های زمانی گذشته را درج کنید .

8. رفع مشکلات و نیاز ها و بیان رضایت ها 
مشکلات احتمالی کاربران را بیان کنید و اینکه این کالا چه مشکلی از کاربر را حل می کند به اویاد آوری کنید . بیان تجربیات و رضایت مشتریان قبلی از استفاده این محصول و اینکه چگونه به آنها کمک کرده است می تواند بسیار تاثیر گذار باشد . این اطلاعات را می توانید در قالب بخش نظرات برای هر کالا در سایت خود منتشر نمایید .


نکته : در هنگام درج این اطلاعات دقت کنید از متنی یک نواخت استفاده نکنید . نکات مهم را با بولد آموزش کار با ادیتور سایت ساز آنلاین یوتاب ، ایتالیک آموزش کار با ادیتور سایت ساز آنلاین یوتاب و رنگی کنید تا مطالب در چشم خواننده متفاوت برجسته شود .
یکنواختی متن باعث خستگی شده و کاربر را از خواندن آن منصرف می شود .


توجه نمایید دلیلی ندارد همیشه اولین ورود هر شخص به سایت شما به خرید منجر شود .
اما اگر سایتی با اطلاعات تکمیل داشته باشید ، سایت شما به منبعی برای تحقیق در رابطه با کالاهایتان تبدیل می شود و افراد برای بدست آوردن اطلاعات کاربردی آن کالاها به سایت شما سر می زنند
و چه جایی برای خرید نهایی بهتر از جایی است که ما را از اطلاعات کامل آن کالا آگاه کرده است ؟!

پس در درج اطلاعات کالا دقت نمایید .

 
تخفیف ها می توانند محرک های خوبی برای افزایش فروش باشند . سعی کنید برای کالاهای خود تخفیف اعمال کنید . ارائه کدهای تخفیف ، تخفیف در صورت رسیدن سقف فاکتور به حد خاصی ،  تخفیف های بازه ای ویژه اعیاد و ... روش های خوبی هستند .
بسته به کالا و شرایطی که برای ارسال آن دارید توضیحات کامل در رابطه با انواع روش های ارسال کالا را در سایت خود بیان کنید . واقع بین باشید !
اگر ارسال کالایی 5 روز کاری زمان میبرد بی جهت در سایت خود زمان آن را 2 روز اعلام نکنید . با مشتری صداقت داشته باشید .

در رابطه با انواع روش های پرداختی که در سایت وجود دارد بنویسید . سعی کنید علاوه بر پرداخت آنلاین و فیش واریزی ، گزینه های پرداخت در محل را نیز در سایت خود فعال نمایید .
پرداخت در محل به دلیل پرداخت مبلغ پس از دریافت کالا توسط مشتری ، می تواند حس اعتماد را در افراد بالا ببرد . این روش مخصوصا در فروشگاه های اینترنتی نوپا که هنوز اعتماد افراد به آنها بالا نرفته است و مخصوصا برای خرید های بار اول ، خیلی مفید می باشد .

اگر خرید از کالای شما شرایط خاصی دارد ( سنی ، زمانی ، موقعیت جغرافیایی و ... ) آنها را توضیح دهید . همچنین اگر بتوانید یک فایل راهنمای خرید از فروشگاه تان را در سایت قرار دهید ، دغدغه افراد برای خرید از سایت شمامی تواند تا حد زیادی کاهش یابد .
 
قطعا ضوابط و قوانین فروشگاه بخش مهمی از سایت شما را تشکیل می دهد . این مطلب بقدری مهم است که یکی از موارد مهم در فرایند ارائه نماد اعتماد الکترونیک محسوب می شود .
اگر شرایط خاصی برای بازگشت وجه دارید و یا اگر اصل مبلغی را عودت نمی کنید باید در سایت درج شده باشد . همچنین شرایط بازپس گرفتن کالا و اینکه پس از چند روز و با چه شرایطی کالا را پس می گیرید را باید بیان نمایید .

نماد اعتماد الکترونیک نشانه ای است که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونيکی به کسب و کارهای مجازی ارائه می گردد و در اعتماد سازی کاربران در هنگام مراجعه به سایتها و فروشگاه های اینترنتی بسیار تاثیر دارد  . بنابراین اگر کالای شما شرایط گرفتن نماد اعتماد الکترونیک را دارد پیشنهاد می شود تا حد امکان برای گرفتن نماد اعتماد اقدام نمایید .
اخبار و مقالات بخش محتوایی سایت شما هستند . این محتوا در سرچ گوگل تاثیر بسزایی دارد . این اخبار می تواند اخبار شرکت یا فروشگاه شما را شامل شود تا حتی اخبار روز در رابطه با کالاهایی که می فروشید یا حتی غیر مرتبط با آن . همچنین مقالات آموزشی در رابطه با کارکرد کالاهایی که می فروشید یا نحوه تعمیر آنها و یا هر چیزدیگری که باعث آمدن مخاطب در سایت شما شود و در نتیجه در سرچ شما تاثیر مثبت بگذارد و قطعا در سئو و آمدن فروشگاه اینترنتی شما در صفحه اول گوگل تاثیر بسزایی دارد . قسمت مجله سایت دیجی کالا می تواند نمونه خوبی برای این مطلب باشد . دقت نمایید این محتوا تگراری نباشد بلکه تولید محتوا کنید .
 
درصورتیکه در فروشگاه اینترنتی خود اقدام به فروش فایل می کنید ، نکات بالا برای شما نیز کارکرد دارد . در رابطه با فایلی که ارائه می دهید توضیح دهید . از میزان حجم آن فایل تا محتوایی که در آن وجود دارد .
جالب است بدانید در رابطه با فایل وجود توضیح اهمیت بیشتری دارد . زیرا شاید افراد از کالا یک دید بیرونی داشته باشند اما در رابطه با متن موجود در یک فایل هیچ ذهنیتی ندارند . بنابراین حتما سعی کنید یک توضیحی در رابطه با فایل ارائه شده بدهید .

اگر فروش کتاب ( فایل یا واقعی ) دارید سعی کنید بخشی جذاب از متن کتاب را در توضیحات معرف آن کتاب درج نمایید . اینکه مشتری با نحوه نگارش آن کتاب آشنا شود در خرید او بسیار تاثیر می گذارد .
ارائه بخشی از سخن نویسنده با خواننده نیز می تواند متن خوبی در معرف کتاب باشد .

تبلیغات در سایت ممنوع
شما یک فروشگاه اینترنتی هستید . تبلیغات در سایت شما یعنی " خریدار محترم لطفا از فروشگاه من بیرون برو و خرید خود را در جای دیگری انجام بده ! "
تا جایی که می توانید باید کاربر را در سایت خود نگهدارید . بنابراین جدا پیشنهاد می کنم از درج تبلیغات سایت های دیگر در سایت خود بصورت تبلیغات بنری ، پاپ آپ و ... خودداری نمایید . زیرا علاوه بر اینکه می تواند تمرکز خریدار را در سایت شما بهم بزند می تواند منجر به خروج او از سایت شما و خریدش در سایت دیگری شود .

در هر کاری صداقت داشتن مهم است . در کسب و کارهای آنلاین نیز رعایت اصل صداقت و ارائه اطلاعات درست به کاربران مهم است . اگر کالایی معایب خاصی دارد آن را بیان کنید . اگر در زمان ارسال کالا تاخیر دارید به مشتری بگویید . اگر شرکت ارائه دهنده گارانتی آن کالا ، گارانتی خوبی ارائه نمی دهد به آن اعتراف کنید . اطلاعاتی که در بالا به آنها اشاره شد در عین صداقت درج نمایید . مطمئن باشید صداقت در کسب و کار ، باعث وفاداری مشتریان می شود .


بطور کلی هر کالایی ارائه می دهید خود را به عنوان یک مشتری و خریدار بگذارید و ببینید دوست دارید چه اطلاعاتی از آن کالا داشته باشید تا برای خرید آن ترغیب شوید . اینگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق خواهید داشت و می توانید فروش اینترنتی خود را بالا ببرید .

همین حالا فروشگاه اینترنتی خود را بساز ...
 
 
با توجه به افزایش استفاده از تلفن همراه و اپلیکیشن های مختلف توسط مخاطبین فضای مجازی ، اگر شما نیز برای فروشگاه خود اقدام به طراحی اپلیکیشن حرفه ای فروشگاهی نمایید می توانید سهمی هم از بازار فروش توسط اپلیکیشن ها را داشته باشید .
اپلیکیشن ها این امکان را به شما می دهد تا شعبه ای از فروشگاه خود را در گوشی موبایل افراد داشته باشید !

مرتبط با بخش

خبری شرکتی شخصی معرفی سایت به موتور جستجوی گوگل فروشگاهی سئو چیست و راه های بهینه سازی سئو کلمات کلیدی مناسب چیست؟ بالا شهر نشینی در دنیای مجازی (قسمت اول) بالا شهر نشینی در دنیای مجازی (قسمت دوم) استفاده از متاتگ دیسکریپشن یک دقیقه برای تحول کسب و کارتان کافیست ! پنج دلیل سرمایه گذاری برای سئو ( چرا باید سایت را سئو کرد ؟ ) تاریخچه سئو مزایای استفاده از ssl چیست ؟ نکات مهم در سئو (1) چگونه تولید محتوا کنیم ؟

دیدگاه کاربران

(0 دیدگاه)

*نام و نام خانوادگی

* پست الکترونیک

* متن پیام


بستن

*نام و نام خانوادگی

* پست الکترونیک

* متن پیام


menusearch
تماس