025-32918746 ورود
تعرفه هاقالب هاامکانات

ایجاد کالا در فروشگاه ساز یوتاب

 
توجه نمایید فیلم بالا کلیه مراحل حذف کالای پیش فرض، ایجاد کالا و نمایش کالا روی سایت را شامل می شود.

 

 

 

کاربر گرامی توجه نمایید بهترین کار این است که محتوای پیش فرض را حذف نموده و از ابتدا محتوای خود را درج نمایید .

ابتدا از منوی مدیریت فروشگاه گزینه " ایجاد کالا " را انتخاب کنید .
صفحه زیر باز می شود. نام محصول را درج کرده و روی ارسال کلیک کنید .

 

ایجاد کالا در فروشگاه ساز یوتاب اپدیت جدید

 

وضعیت کالا : 

در هنگام چیدمان کالا وضعیت موجودی ، ناموجود ،بزودی و تماس بگیرید را تعیین می کنید .

 

آیا کالایتان تمام شده است ؟

توجه نمایید اگر کالایی داشتید و اکنون موجودی آن تمام شده است نباید کلا کالا را حذف کنید . چون لینک کالا توسط موتورهای جستجو خوانده شده است و با حذف کردن آن کالا سایتتان خطا می دهد . پس اگر موجودی کالایی تمام شده است و یا دیگر آن کالا را نمی فروشید ، از این قسمت آن را ناموجود کنید . پس به هیچ عنوان کالایی که روی سایتتان بوده است را حذف نکنید . این مورد در همه محتواهایی که روی سایت است صدق می کند نظیر خبر و ...

 

بر روی ارسال کلیک کنید .اکنون صفحه درج قیمت برای شما باز می شود .

 

شما این امکان را دارید که برای هر کالا قیمت و مدل های متفاوتی درج کنید .قیمت های مختلف ، مدل ها و تصاویر با رنگ های مختلف مربوط به کالا را درج نموده و ارسال را بزنید.
 

درج قیمت در ایجاد کالا در فروشگاه ساز

 

نکات مهم این قسمت :

 

1- توجه نمایید که ابعاد تمامی تصاویر باید یک اندازه بوده باشند. در غیر اینصورت نمایش صحیحی نخواهید داشت. بهترین سایز برای تصاویر کالاهای شما 700 در 800 پیکسل می باشد .

2- دقت نمایید اگر کالای شما رنگ خاصی دارد حتما در قسمت مدل نام رنگ کالای خود را نیز درج نمایید .

3-دقت نمایید اگر کالای شما سایز خاصی دارد حتما در قسمت مدل سایز کالای خود را نیز درج نمایید .

4- در صورتی که نیاز به چک کردن انبار نمی باشد می تواند مثلا تعداد کالای موجود در انبار را 100000 قرار دهید و این مقدار محدودیت انبار را مقدار زیادی قرار می دهد.

5-در صورتی که کالا تخفیف ویژه بخورد ، قیمت وارد شده در بخش تخفیف در سایت نمایش داده می شود و در غیر اینصورت قیمت اصلی نمایش می دهد.
6- توجه نمایید وزن کالا را با توجه به وزن بسته بندی محصول برای ارسال و پست درج نمایید در غیراینصورت هزینه پست شما کمتر از میزان واقعی محاسبه میشود.

 

 

ثبت مشخصات کالا

 

پس از زدن دکمه ارسال این مدل کالا به لیست جدول اضافه می شود. شما می توانید با کلیک روی + به همین روش مدل ها و رنگ بندی های مختلف همین کالا را درج نمایید و در نهایت اینگونه لیست مدل های این کالا را مشاهده می نمایید.
امکان ویرایش آموزش تنظیمات فروشگاه سایت ساز یوتاب و حذف آموزش تنظیمات فروشگاه سایت ساز یوتاب برای تمامی مدل ها وجود دارد.

 

آموزش ایجاد کالا در فروشگاه های سایت ساز یوتاب
 
چنانچه فروش کالای مجازی دارید، برروی فروش کالا کلیک کنید . قسمت مربوط به فروش فایل برای شما نمایش داده می شود:
شما می توانید یک فایل تک را بفروشید و یا یک پکیج از فایل ها
فایل مورد نظر را آپلود کرده و تعداد دفعات مجاز دانلود آن را تعیین کنید.

نکتات مهم:
1-لینک فایل خود را تنها از همین بخش آپلود کنید و از سایر روش های آپلودی استفاده نکنید، زیرا شاخه ای که فایل شما برای فروش در آن قرار می گیرد یک شاخه امنیتی می باشد و در صورتی که در جایی غیر از این مکان ، فایل خود را آپلود کنید ، امکان دانلود آن برای مشتریان بدون پرداخت مبلغی امکان پذیر می شود. پس حتما دقت کنید که تنها فایل را از همین قسمت آپلود کنید.
چنانچه مشتری شما ، اقدام به خرید فایل مربوطه نکرده باشد ولی لینک فایل شما را داشته باشد ، نمی تواند فایل را دانلود نماید ، به شرط آنکه فایل خود را تنها از همین روش آپلود کرده باشید.
2- نام فایل فقط عدد باشد و از درج نام فارسسی و کاراکترهای اضافی جدا خودداری نمایید.

آموزش ایجاد فایل مجازی در فروشگاه ساز

 

 

ابزارهای تکمیلی فروشگاه :

در سمت راست ابزار تکمیلی فروشگاه وجود دارد . با کلیک برروی هر کدام از ابزار ها صفحه آن باز می شود. در صورت نیاز هر کدام از موارد را پر نمایید. در زیر ابزار را باز کرده ایم تا مشاهده کنید:

 
آموزش ابزارهای تکمیلی ایجاد کالا در فروشگاه ساز
 
کلمات کلیدی یوتاب کلید واژه ( کلمات کلیدی ) : به منظور بهبود وضعیت سرچ در این قسمت کلمات کلیدی خود را وارد کنید. این کلمات در جستجوی موتورهای جستجو بسیار تاثیر دارد.برای حذف کلمات کلیدی بر روی هر یک که می خواهید کلیک کنید یک ضرب در قرمز نمایش داده می شود و آن کلمه کلیدی حذف می شود.

تخفیف ویژه : در صورتی که می خواهید کالا را با تخفیف درج شده در قسمت ایجاد کالا به فروش برسانید تیک این قسمت را بزنید و تاریخ انقضای مدت این تخفیف را درج نمایید .و همچنین با توجه به جایگاه قرارگیری کالاهای دارای تخفیف ویژه در سایتتان یک تصویر مناسب و زیبا درج نمایید. این تصویر در سایت همراه با زمان انقضای تخفیف نمایش داده می شود.
زمان بصورت تایمر معکوس روی تصویر وجود دارد.
پس از انقضای زمان داده شده ، این تخفیف از روی سایت شما حذف می شود. دقت کنید چنانچه زمان شروعی که برای تخفیف ویژه درج می کنید گذشته باشد ، آن تخفیف روی سایت نمایش داده نمی شود.
همچنین شما می توانید برای تخفیف ویژه خود تصویر درج نکنید و تنها تیک آن و تاریخ آن را تنظیم کنید.

 

تخفیف ویژه در فروشگاه ساز


کالای برگزیده : در صورت فعال سازی این گزینه ، تصویر درج شده در این قسمت ، در اسلایدر های مربوط به کالاهای برگزیده سایت به نمایش در می آید .این قسمت تغییری در قیمت کالای شما ایجاد نمی کند فقط با درج تصوییری از کالا در یک اسلایدر کالای شما در چشم مشتری نمایان تر می شود .

کالاهای دارای تخفیف ویژه و کالاهای برگزیده در جاهای تعبیه شده برای این نوع کالاها بر روی سایت نمایش داده می شود.

کالای برگزیده در فروشگاه سازآموزش ایجاد کالا در فروشگاه های سایت ساز یوتابافزودن گالری تصاویر : در صورتی که کالای شما دارای گالری از تصاویر می باشد گالری را در اینجا وارد کنید .برای درج گالری تصاویر برای کالا بر روی + این بخش کلیک کنید در صفحه باز شده عکس و عنوان آن را وارد کنید . همچنین یک توضیح برای آن عکس درج نمایید.( در صورت نیاز به توضیحات آپلود تصویر به صفحه آموزش آپلود فایل مراجعه کنید. )

توجه نمایید که ابعاد تمامی تصاویر باید یک اندازه بوده باشند. در غیر اینصورت نمایش صحیحی نخواهید داشت.

 

آموزش گالری تصویر در ایجاد کالا در فروشگاه ساز
 

آموزش ایجاد کالا در فروشگاه های سایت ساز یوتابعنوان گارانتی : در صورتی که کالای شما دارای گارانتی و ضمانت می باشد ، بر روی آیکون مورد نظر کلیک کنید و گارانتی مربوطه را در این قسمت درج کنید. این گارانتی در توضیحات کالا نمایش داده می شود.

آموزش ایجاد کالا در فروشگاه های سایت ساز یوتابتصویر سه بعدی : در صورت نیاز می توانید از این قسمت تصویر سه بعدی کالای خود را درج نمایید. بر روی آیکو مربوطه کلیک کنید در باکس باز شده تصویر سه بعدی خود را آپلود کنید. ( در صورت نیاز به توضیحات آپلود تصویر به صفحه
آموزش آپلود فایل مراجعه کنید. )
تصویر 3بعدی را همانند نمونه زید درج نمایید .
 
تصویر سه بعدی

آموزش ایجاد کالا در فروشگاه های سایت ساز یوتابلینک شبکه های اجتماعی : بر روی علامت آن کلیک کنید باکی مربوطه باز می شود . سپس بر روی + کلیک کنید و شبکه های اجتماعی خود را در اینجا درج کنید.
 
 
آموزش ایجاد کالا در فروشگاه های سایت ساز یوتابکالاهای مرتبط: برای مرتبط ساختن یک سری کالا با هم ونمایش آنها در بخش کالاهای مرتبط ، یک نام مشترک در نظر گرفته و در این قسمت برای هر کالای مرتبط درج نمایید. به عنوان مثال اگر 4 کالای مرتبط دارید برای هر 4 کالا کلمه مشترک سلام را درج نمایید .

آموزش ایجاد کالا در فروشگاه های سایت ساز یوتابدرج مشخصات تکمیلی :شما امکان افزودن مشخصات تکمیلی برای کالای خود را دارید. مشخصاتی نظیر توضیحات فنی ، مزایا و معایب ، نظرات و غیره .برای درج هر یک از بخش ها بر روی " اضافه کردن مورد جدید " کلیک کنید صفحه زیر باز می شود . پس از درج توضیحات لازمه گزینه ارسال را بزنید.
 
درج توضیحات تکمیلی برای کالا

نکته مهم : هیچ گاه متنی را از سایت های دیگر و یا از word کپی و در این قسمت paste نکنید. اگر نیاز به کپی کردن متنی داشتید ابتدا متن را در notepad پیست کرده سپس از notepad کپی کنید و در این ادیتور paste کنید.
 
آموزش ایجاد کالا در فروشگاه های سایت ساز یوتاب
پس از درج کلیه مشخصات و تصاویر گزینه ارسال را بزنید تا کالای شما ایجاد شود.
حذف مشخصات تکمیلی : برای حذف مشخصات تکمیلی درج شده می توانید بر روی آن کلیک کرده و از باکس باز شده گزینه حذف رابزنید.
ویرایش مشخصات تکمیلی : برای ویرایش مشخصات تکمیلی درج شده می توانید بر روی آن کلیک کرده و از باکس باز شده پس از انجام تغییرات گزینه ویرایش رابزنید.
 
تنظیمات در فروشگاه سازایجاد محدودیت در زمان سفارش گیری کالای خاص
توجه نمایید این بخش فقط برای موارد خاص استفاده میگردد. این بخش برای کالاهایی که در ارائه آنها محدودید زمانی وجود دارد استفاده می شود . به عنوان مثال یک نوع غذا که فقط در وعده نهار سفارش میگیرید با تنظیم این قسمت فقط در ساعات تعیین شده و در روزهای مشخص شده امکان سفارش گیری دارد. لطفا در صورت عدم آشنایی کامل با این قسمت، تنظیمات آن را تغییر ندهید.
نکته : اگر کالاهای شما محدودیتی در ساعات سفارش گیری ندارد در این قسمت تغییری ندهید .
 
تعیین زمان سفارشگیری کالا
 
تنظیمات در فروشگاه ساز تنظیمات اضافه:
  • پیشنهاد ما : با انتخاب این گزینه ، شما کالا را با عنوان پیشنهاد فروشگاه به مشتریان خود معرفی می کنید.

  • ارسال رایگان : چنانچه برای کالایی امکان ارسال رایگان را قرار داده اید با تیک زدن این قسمت ، ارسال رایگان این کالا را به اطلاع مشتریان می رسانید.

  • نمودار قیمت : در این قسمت می توانید برای این کالا ، نمودار تغییر قیمت را فعال و یا غیر فعال نمایید.

 
ایکون توضیحات کوتاهتوضیحات کوتاه
شما از این قسمت می توانییدتوضیحات کوتاهی در مورد محصول اضافه نمایید. این توضیحات در صفحه توضیحات کالا و در کنار تصویر کالا نمایش داده می شود. توجه نمایید توضیحات کوتاه بر روی برخی قالب های یوتاب فعال است . برای اطلاع از اینکه قالب شما این امکان را دارد یا خیر، می توانید با پشتیبانان چت آنلاین در تماس باشید.
توضیحات کوتاه
 
تنظیمات در فروشگاه سازایجاد محدودیت در تعداد خرید هر کالا
شما از این قسمت می توانیید تعیین نمایید هر کاربر در هر بار خرید خود ، از هر کالا ، چه تعداد مجاز به خرید می باشد .
 
محدودیت در خرید
 
پس از ایجاد کالا ، در جدولی کالاها درج می شوند. مشخصات هر کالای ایجاد شده را در جدول مشاهده می نمایید. امکان ویرایش آموزش تنظیمات فروشگاه سایت ساز یوتاب و حذف آموزش تنظیمات فروشگاه سایت ساز یوتاب برای تمامی کالا ها وجود دارد.
 
آموزش ایجاد کالا در فروشگاه های سایت ساز یوتاب
برای اینکار بر روی درج قیمتآموزش ایجاد کالا در فروشگاه های سایت ساز یوتاب مربوط به کالا کلیک کنید.
 
درج نمودار تغییر قیمت برای کالا :
شما همچنین می تونید برای هر یک از مدل کالای مندرج در این جدول نمودار قیمت اضافه نمایید. برای این کار بر روی نمودار قیمت آموزش ایجاد کالا در فروشگاه های سایت ساز یوتاب کلیک کنید.صفحه زیر باز می شود :
آموزش ایجاد کالا در فروشگاه های سایت ساز یوتاب

قیمت و تاریخ مورد نظر را وارد کنید و ثبت در نمودار را بزنید. پس از ثبت قیمت های مختلف در انتها ویراش را بزنید. در صورت انصراف از درج نمودار قیمت گزینه انصراف را بزنید. این نمودار در بخش مشخصات تکمیلی کالا نمایش داده می شود.
نکته : نمودار قیمت از ویرایش سریع کالاها و ایجاد کالا قابل فعال و غیر فعال شدن است .
​برای درج تگ جستجو برای کالا بر روی " تگ جستجو " آموزش ایجاد کالا در فروشگاه های سایت ساز یوتاب کلیک کنید.
 
آموزش  تگ جستجو برای کالا
صفحه زیر باز می شود.
آموزش ایجاد کالا در فروشگاه های سایت ساز یوتاب

شما بر اساس نوع کالا ، تگ های جستجویی که در صفحه آماده سازی فروشگاه درج نموده اید را در اینجا انتخاب می کنید . به عنوان مثال برای کالای آبمیوه گیری رنگ مشکی و برند فلر را در تگ جستجو قرار می دهیم. یک کالا می تواند چندین تگ جستجو داشته باشد. امکان حذف آموزش تنظیمات فروشگاه سایت ساز یوتاب برای تمامی تگهای جستجو وجود دارد.
این تگ امکان سرچ کالا را بر اساس موارد مختلف به مشتری می دهد . مثلا کالا را بر اساس رنگ یا برندی جستجو نماید.
 
توجه : کاربر گرامی شما اکنون کالاهای خود را ایجاد کرده اید ، اما هنوز چیزی بر روی سایت شما نمایش داده نمی شود .مرحله بعد چیدمان کالا ها در طبقات پاساژ ( طبقات فروشگاهی ) می باشد .
 
کپی کالا :
پس از ایجاد یک کالا، چنانچه تمامی مشخصات کالای جدید شما با کالای درج شده یکسان است، میتوانید از کالای قبلی کپی گرفته و فقط موارد متفاوت آن را ویرایش نمایید . جهت کپی کردن کالا در آرشیو ایجاد کالا بر روی علامت کپی کالای مدنظر کلیک نمایید و نام محصول جدید را درج نموده و ارسال کنید . سپس می توانید کالای اضافه شده به آرشیو را ویرایش نمایید .
 
 آموزش  تگ جستجو برای کالا
menusearch